Kontsert "Pärt & Händel"

Riia tänav 27, Tartu linn, Tartu

Osta pilet Vaata kaardil

Concerto Copenhagen, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 esitlevad: 

Pärt & Händel
25. august kell 18.00, Tartu Pauluse kirikConcerto Copenhagen
Eesti Filharmoonia Kammerkoor Dirigent Tõnu Kaljuste 

Arvo Pärt
„Silouans Song“ keelpillidele„Trisagion“ keelpillidele „Stabat Mater“ segakoorile ja keelpilliorkestrile

Georg Friedrich Händel 
„Zadok the Priest“ segakoorile ja orkestrile„Dixit Dominus“ solistidele, koorile ja orkestrile Kontsert „Pärt & Händel“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Kontsert „Pärt ja Händel“ loob muusikalise silla erinevate ajastute vahel, ühendades 18. sajandi kõlamaailma tänapäeval enim mõju avaldanud muusikaga. Esitajateks on rahvusvaheliselt hinnatud Arvo Pärdi interpreedid Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) ning Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo). 

Kahe omanäolise kollektiivi koostöös avastatakse koos suurmeistrite – Arvo Pärdi ja Georg Friedrich Händeli – loomingu uusi tahke. Inimhääle ja loodusmaterjalidest vanamuusika pillide kooslus on üks põliseid viise muusika esitamiseks. Kavas olevaid Pärdi teoseid interpreteerib CoCo ajastu pillidel esmakordselt, mis loob uudseid võimalusi helilooja sügava ja mitmekihilise loomingu tõlgendamiseks. Ka Arvo Pärdi varasemad tintinnabuli stiilis teosed on loodud samuti ajastupillide kõlale mõeldes. Pärdi muusikale sekundeerib barokiajastu suurkuju Händeli särav looming. 

Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo) on üks põnevamaid vanamuusikale pühendunud ansambleid maailmas, kes mängib ajaloolistel instrumentidel. Orkester on hinnatud nii oma kõrge mängukvaliteedi kui ka mitmekesise repertuaari poolest – lisaks barokiajastu tuntud heliloojatele esitavad nad vähetuntud olulisi teoseid Skandinaavia heliloojatelt. Pikka aega on CoCo sooviks olnud varajase muusika kõrval esitada ka Arvo Pärdi loomingut ajastu pillidel koos Pärdi muusika hinnatumate interpreetide, Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga. 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Kahe Grammy ja Gramophone’i auhinnaga pärjatud koori on kutsutud esinema paljudele mainekatele festivalidele ja kuulsatesse kontserdipaikadesse kogu maailmas nagu BBC Proms, Aix-en-Provence’i festival, Carnegie Hall, Sydney ooperimaja, Viini kontserdimaja, Los Angelese Walt Disney nimeline kontserdimaja jpt. 2020. aastal valis BBC muusikaajakiri Classical Music Eesti Filharmoonia Kammerkoori kümne parima koori hulka maailmas. Koori asutas 1981. aastal Tõnu Kaljuste, kes oli selle kunstiline juht 20 aastat ning alates hooajast 2021/2022 taas EFK peadirigent. 

 


Ajad ja hinnad

Tartu linn, Tartu Pauluse kirik

  Kontsert "Pärt & Händel"

 • 25.08.2024, 18:00 - 19:15

 • Hind alates

  21.5 €
 • Maksimumhind

  101.5 €
 • Osta pilet

Omadused

 • Ligipääs ratastooliga

Ligipääsujuhend

Ligipääs

 • Viidastatud või tähistatud
 • Juurdepääsutee kõvakattega
 • Ekskursioonibussiga
 • Ühistranspordiga
 • Sõiduautoga

Lähedal asuvad peatused

Buss: Pauluse

Koordinaadid

Vaata kaardil