Kontsert Eesti Rahva Muuseumi suvelaval: Mari Jürjens, Mari Kalkun ja VHK orkester

Muuseumi tee 2, Tartu linn, Tartu

Osta pilet Vaata kaardil

Eesti Rahva Muuseumi suvelaval saavad kokku kaks vägevat naist ja õrn orkester.

Mari Jürjensi looming on siiras ja isiklik. Ta ise loodab, et taoline lähenemine võib kuulajate jaoks toeks ja abiks olla. «Oskan rääkida vaid oma lugu ja laulda nendest asjadest, mis mind puudutavad. Olen rõõmus, et otsustasin just sellised mõtted oma lugude ja laulude sisse panna. Teistest ja teiste asjadest ma ei oska laulda ega kirjutada. Usun, et minu laulude sees olevad mõtted on ka üsna universaalsed. Loodan isegi, et need võivad kedagi toetada ja aidata. Mina olen saanud väga palju tuge sellest, kui keegi teine on ennast avanud. Kui keegi avaldab midagi väga isiklikku, siis see on alati liigutanud. Tahan ka ise oma loomingus just sellist rida jätkata, seetõttu olen oma lauludes võimalikult aus,» tunnistas ta.

Viljakas looja ja laulja Mari Kalkun on karismaatiline esineja, kelle muusika jutustab lugusid metsast ja linnast, laiast maailmast ja elust enesest. Tema kontserdid on ehedad ja isiklikud peegeldades aastaaegade rütme ja kutsudes kaasa ümisema. Mitmekülgne muusik valdab erisuguseid pille ning tema isikupärane hääl on ühtaegu õrn ja vägev. Mari meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on teemade poolest üldinimlikud ja toetuvad tema Võrumaa juurtele. Mari muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust ning pakub seda ka teistele.

End meheks metsast nimetav helilooja, dirigent ja arranžeerija Rasmus Puur on muusiku elukutseni jõudnud suuresti juhuse ja töö tõttu. Muusikaprojektides on talle kõige olulisem see, miks midagi tehakse. Puuri muusika on äratuntavalt helge helikeelega ja nii on olnud ka tema seadete puhul.

VHK keelpilliorkester on 26-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev orkester, mis loodi 1996. aastal. Orkestris musitseerivad noored vanuses 13-19. Algselt keskenduti eelkõige varajasele muusikale ning VHK tellimisel kirjutatud suurvormide ettekandmisele (M. Siimeri "Miikaeli mõõk" jt), praegu esitatakse pea ainult eesti muusikat. VHK keelpilliorkestril on hooajas umbkaudu 40 ülesastumist üle Eesti.

Ajad ja hinnad
Tartu linn, Eesti Rahva Muuseum, suvelava

  Kontsert Eesti Rahva Muuseumi suvelaval: Mari Jürjens, Mari Kalkun ja VHK orkester

 • 15.08.2021, 20:00

 • Hind alates

  18.9 €
 • Maksimumhind

  22.9 €
 • Osta pilet
Ligipääsujuhend

Ligipääs
 • Juurdepääsutee kõvakattega
 • Ekskursioonibussiga
 • Ühistranspordiga
 • Sõiduautoga
Lähedal asuvad peatused
Buss: ERM
Koordinaadid
Vaata kaardil
Uudiskiri Uudiskiri