Kavadi järv ja Häälimägi

Kavadi järv ja Häälimägi

Kavadi järv, Uue-Saaluse küla, Rõuge vald, Võru maakond

Vaata kaardil

Kavadi järv omandas oma praeguse suuruse ja ilme 1880.aastal, kui Uue-Saaluse mõisa parun Constantin Fr. von Maydell paisutas üles kolm väikest soojärve.

Järve pindala on 27,4 ha ja asub 210,4 meetrit merepinnast, suurim sügavus 8,2 m. Kavadi järve peetakse Eesti kõige liigestatuma kaldajoonega järveks ning lisaks oma nelja saarega on ta üks kaunimaid järvi Eestis.

Järvest 400 m edela poole jääb 274,3 m kõrgune Häälimägi, kust avanevad kaunid vaated.

Hea teada: ümber Kavadi järve kulgeb matkarada (2,2 km), mis algab ja lõpeb Uue-Saaluse pargis, kus on ka telkimis- ja supluskoht.

Ajad ja hinnad

Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused

  • Telkimisplats

Ligipääsujuhend

Sõida Võrust mööda Vastseliina- Luhamaa maanteed Räpo (Võru- Räpo ~10 km) bussipeatusest mööda umbes 0,5 km, sealt näitab suunaviit paremale Uue- Saalusesse. Sõida mööda kruusateed otse edasi 6 km ja jälgides viidastust, jõuadki Uue- Saalusesse ja matkarajale. Piirkond kuulub Haanja looduspargi alasse. Matkaraja kohta on kaart välja antud.

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Ekskursioonibussiga
  • Ühistranspordiga
  • Sõiduautoga

Lähedal asuvad peatused

Buss: Uue-Saaluse

Koordinaadid

Vaata kaardil

Hinnangud

Vladimir_Amelchuk

Vladimir_Amelchuk

хорошая прогулка по тропе вокруг озера

вокруг озера можно совершить хорошую прогулку, расстояние около 3 километров. Посмотреть на озеро, лес, поля и даже увидеть небольшое болото. Познавательно для детей, расслабляюще для взрослых. На...

Tutvu ka teiste pakkumistega

Lähipiirkonnas

Vaata kaardil