Kagu Kabujalakõsõ 20 ''TantsuDok: Kabukullesest konnani''

Põlvamaa noorterühm Kagu Kabujalakõsõ 20

Sünnipäeva kontsert-etendus  „TantsuDok: Kabukullesest konnani“ ja sünnipäevasimman ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing


Põlvamaa rahvatantsurühm Kagu Kabujalakõsõ on jõudnud maagilise 20. juubelikontserdini. Kabukate sümboliks ja maskotiks on KONN. Just konna eluringi kaudu toome teieni nii Kagu Kabujalakõsõ rühma kui ka ühe kabutantsija arengu: kullesest konnaks. Kontserdi käigus saab näha pasteldes konnahüpet – tantsu, kuulda kabukonnade krooksumist ning teada huvitavalt harivaid fakte kabukatest konnade võtmes!

2018. aasta septembris saab 20 aastat Kagu Kabujalakõsõ tegevuse algusest, mil Põlvamaa toonased kultuurivedurid Helje Põvvat, Heli Vija ja Maido Saar rühma kokku kutsusid.

Juubelikontsert „Kabukullesest konnani“ toimub 11. augustil 2018 Püünsi külas, Maarjalille talus. Kuna Ruusa on juba aastaid olnud kabukate põhiline treeningpaik, siis soovisime ka oma kontserdi teha seal lähedal. Lavale astuvad Kagu Kabujalakõsõ põhirühma koosseisud ning meie vilistlasrühm Kabuvilistlased. Kontserdi stsenaariumi kirjutavad kokku rühma tantsijad Erki Vellama ja Pätris Halapuu. Peo repertuaaris on valik tantse vanast repertuaarist, kuid valmivad ka mitmed uued tantsud, mida loovad rühmaga seotud tantsujuhid Maido Saar, Mari Rüütli, Heleri Huuse, Andre Laine, Tanel Vahi, Laura Mander ja Reelika Poroson. Kabukad on andekad ning üllatusi jätkub lavale veelgi. 

Sünnipäeva lõpetab lustlik simman ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing.

Kontsert-etendus kell 16
Simman kell 19

Pilet:
Ainult kontsert-etendusele 5 €
Kontsert-etendusele ja simmanile 7 €
Ainult simmanile 7 €
Soodustusi ei ole.

Kontserdi toimumist toetavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Põlvamaa ekspertgrupp, Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Räpina Kultuurkapital. Aitäh!

Korraldaja: MTÜ Kabukad, tel. 5663 9661, www.facebook.com/kabukad

Põlvamaa noorterühm Kagu Kabujalakõsõ 20

Sünnipäeva kontsert-etendus  „TantsuDok: Kabukullesest konnani“ ja sünnipäevasimman ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing


Põlvamaa rahvatantsurühm Kagu Kabujalakõsõ on jõudn

Ajad ja hinnad
Pääsna küla, Maarjalille talu, Pääsna küla

Kagu Kabujalakõsõ 20 ''TantsuDok: Kabukullesest konnani''

11.08.2018, 16:00 - 23:59

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 7 €
Omadused