Juhan Smuuli 'Polkovniku lesk' ainetel 'Kõrge kukkumine'

Polkovniku leseks nimetatakse inimest, kes on veendunud, et põeb alatasa kõikvõimalikke tõbesid. Lisaks on ta kindel, et teda mitte keegi – eelkõige arstid – ei mõista ega suuda aidata. Tema nimelt on eriline. Selliseid haigeid nimetatakse meditsiinis hüpohondrikuteks. Hüpohondria on psüühikahäire, mille puhul inimene on kindel, et põeb mõnd ravimatut või eluohtlikku haigust.

Polkovniku lesk on võimukas daam, ta ei lase enda jutule vahele segada. Ta teab ja tunneb oma õigusi haigena, polkovniku haige lesena. See fakt, et ta on kadunud polkovniku lesk, ei jää tal mainimata mitte kellelegi. See tiitel on tema au ja uhkus ning ta usub, et tänu sellele on talle kõik lubatud.

Tegemist on tüüpilise hüpohondrikuga, kes arstile isegi seda üritas selgeks teha, et tema hulkuva neeru põhiasukohaks on kurk.

Näidend lõpeb teadmisega, et polkovniku lesk on visa kui vähk ja elab edasi kõige kiuste, Tegemist on hirmnaljaka näidendiga.

Kuidas ära tunda polkovniku leske?

·         Ta ei lase enda jutule vahele segada.

·         Ta teab ja tunneb oma õigusi.

·         Ta teab, et arstid ja inimesed ei tea mõista teda.

·          Ta tahab haigusi, millel on kõla.

·         Ta saab haigused, mil on kõla: nihilissimus acutus ja logorrhoea gradus gravis!
·         Ta põrmustab oma looja, Autori, sest on visa kui vähk ja elab edasi kõige kiuste.

Polkovniku leseks nimetatakse inimest, kes on veendunud, et põeb alatasa kõikvõimalikke tõbesid. Lisaks on ta kindel, et teda mitte keegi – eelkõige arstid – ei mõista ega suuda aidata. Tema nimelt on eriline. Selliseid haigeid nimetatakse meditsiini

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Salme Kultuurikeskus, Tallinn

Juhan Smuuli 'Polkovniku lesk' ainetel 'Kõrge kukkumine'

20.10.2017, 19:00 - 23:59

14.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: alates 10 €
Maksimumhind: alates 12 €
Omadused