J.S.Bach Johannese Passioon

J. S. Bachi suurteos "Johannese Passioon" kõlab Palmipuudepühal Kaarli kirikus

Esmakordselt kõlab Palmipuudepühal, 25. märtsil Eestis nii suurejooneliselt J. S. Bachi oratoorium "Johannese Passioon". Kaarli kiriku altari ette astub enam kui 300-liikmeline kollektiiv, mis moodustub kolmest koorist, solistidest ja sümfooniaorkestrist.

Klassikalises muusikas märgilise tähtsusega teost esitavad Tallinna Poistekoor, Eesti Ühendatud Koraalikoor, Voces Musicales ja Klaaspärlimäng Sinfonietta. Lisaks on laval veel viis solisti ning tervet kooslust juhatab maestro Andres Mustonen.

"Bachi Johannese Passioon on müstiline, erakordselt sügav ja väga võimas teos," kommenteeris dirigent Andres Mustonen. "Usun, et sellest saab Eesti kirikutes toimuvatest kontsertidest omamoodi tähis, sest nii suurejooneline on kooslus, mis rahva ette astub," sõnas maestro.

Lisaks kooridele ja Klaaspärlimäng Sinfoniettale astuvad üles Anto Õnnis (evangelist, tenor), Jaanika Kuusik (sopran), Iris Oja (alt), Tõnis Kaumann (bariton) ja Alvar Tiisler (bass).

1724. aastal Leipzigis loodud vaimuliku oratooriumi teemaks on Kristuse kannatused. Johannese passioon jaguneb kaheks osaks: esimene kirjeldab sündmusi alates Jeesuse reetmisest Juuda poolt kuni hetkeni, mil Peetrus salgab Jeesuse. Teine osa kirjeldab aga Pilaatuse kohtumõistmist Jeesuse üle, sellele järgnenud ristilöömist ja surma. Traditsiooniliselt esitati passiooni Suure Reede pärastlõunasel teenistusel.

Johannese passiooni esiettekanne toimus helilooja juhatusel 1724. aasta Suurel Reedel Leipzigi Nikolause kirikus. Palmipuudepühaga algab kannatusnädal, mis kulmineerub Suure Reede ning ülestõusmispühadega.

Tallinna Kaarli kiriku kontsert algab kell 17.

Videolink: https://www.youtube.com/watch?v=fT1y0_9qpeY

J. S. Bachi suurteos "Johannese Passioon" kõlab Palmipuudepühal Kaarli kirikus

Esmakordselt kõlab Palmipuudepühal, 25. märtsil Eestis nii suurejooneliselt J. S. Bachi oratoorium "Johannese Passioon". Kaarli kiriku al

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Kaarli kirik, Tallinn

J.S.Bach Johannese Passioon

25.03.2018, 17:00 - 19:00

Hind alates: 15 €
Maksimumhind: 20 €
Omadused
sünnipäev EV100