Jazzliit 20 ja Türi Kultuurikeskus LIVE /J.J.Johnson 100

Hariduse tn 1, Türi linn, Türi vald, Järva maakond

Osta pilet Vaata kaardil

Jazzliit 20 ja Türi Kultuurikeskus LIVE | J. J. Johnson 100
 
Ingvar Leerimaa – tromboon
Artur Kiik – tromboon
Mathei Florea – klaver
Raimond Mägi – bass
Eno Kollom – trummid
 
Selle aasta jaanuaris möödub 100. aastat tromboonilegendi J. J. Johnsoni sünnist. Selle tähistamiseks panid Ingvar Leerimaa ja Artur Kiik kokku kava J. J. Johnsoni kuulsamate palade ja arranžeeringute esitamiseks.
 
James Louis „J. J.“ Johnson (1924–2001), kui üks kõige tuntumaid 20. sajandi tromboniste, mängis võtmerolli bebop’i ja jazzmuusika arengus. Teda on hellitavalt kutsutud ka Charlie Parkeriks tromboonil ning ta paistis üle 40 aastase karjääri jooksul silma suurepärase tehnika, arranžeeringute ja selge mõttelise improvisatsiooni stiiliga, olles eeskujuks trombonistidele ja muusikutele üle terve maailma. Pika karjääri jooksul mängis J. J. Johnson mitmete legendaarsete muusikutega nagu näiteks Charlie Parker, Benny Carter, Count Basie, Dizzy Gillespie, Woody Herman, Miles Davis, Kai Winding jpt. Just viimasega, Kai Windinguga, valmisid mitmed albumid, millel kõlanud arranžeeringuid lisaks J. J. enda lugedele, on võimalik kuulda ka sellel kontserdil.
 
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
 
Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. 
 

Ajad ja hinnad

Türi linn, Türi Kultuurikeskus

    Jazzliit 20 ja Türi Kultuurikeskus LIVE /J.J.Johnson 100

  • 04.04.2024, 19:00 - 23:59

Ligipääsujuhend

Koordinaadid

Vaata kaardil