Jarek Kasar (EST) ja Daniel Knox (US)

yks õhtu. kaks meest. kaks kontserti. yks tuntud eestlane ja eesti keeles, teine kuulus ameeriklane ja inglise keeles, yksteisega h2mmastavalt sarnased. ilus ja kole, l6bus ja kurb - haruldane kohtumine.
 
 
Daniel Knox (Chicago, USA)
Arvukatest Daniel Knoxi puudutavatest faktidest – ja neid jjagub, sest mida enam uurida, seda veidramaid ja imelisemaid detaile võib leida – on üheks tähelepanuväärsemaks see, 
et alustuseks haarab tema muusika kuulaja üleni endasse ja tulemuseks leiab kuulaja end ühtäkki üleni armununa. Asjaolu, mis on toonud muusikule kaasa päris märkimisväärset kasu. 
Näiteks 2007. aastal oma filmiga „Siseimpeerium“  Ühendriikides ringreisil olnud David Lynch palus igas peatuspaigas kohalikel muusikutel mõni teos esitada. Knox komponeeris ühe 
sumiseva instrumentaalpala ja kandis selle oma iidoli ees ette, Lynch samal ajal laval tema kohal kõrgumas. Seda nägi pealt Briti muusik ja kunstiline juht David Coulter (Tom Waits, Damon Albarn, Yoko Ono), 
kes lennutas Knoxi peaaegu kohe Londonisse esinema Barbicani keskuses asetleidnud „Plague Songs“ kontserdil. Seal olid publiku hulgas Rufus Wainwright ja The Handsome Family ning tulemuseks koostöö mõlemaga. Lisandus ka edasine ühistegevus Andrew Birdi, Thor Harrise (Swans, Bill Callahan) ja Richard Buckneriga.
Aasta pärast kutsus Coulter Knoxi Barbicani tagasi ja seekord oli publiku seas Jarvis Cocker (Pulp). Paar nädalat hiljem leidis Knox end Jarvisega stuudiost, salvestamas taustvokaale tema sooloalbumile „Further Complications“. Daniel Knoxi albumil „Chasescene“ (2015) laenab juba Jarvis Cocker oma iseloomuliku vokaali laulule „Capitol“.
Mainimata ei saa jätta ka muusikuid, kelle hulgas on meie seast lahkunud Ralph Carney (Tom Waits), aga ka Nina Nastasia, David Coulter ja Jason Toth (The Handsome Family).
 
 
Jarek Kasar:
Daniel Knox
 

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Kumu Auditoorium

Jarek Kasar (EST) ja Daniel Knox (US)

03.10.2019, 19:00 - 21:00

Hind alates: 15 €
Maksimumhind: 18 €
Tartu linn, Vanemuise Kontserdimaja, Tartu

Jarek Kasar (EST) ja Daniel Knox (US)

05.10.2019, 19:00 - 21:00

Hind alates: 14 €
Maksimumhind: 17 €
Omadused
Uudiskiri