Inspektor tuleb

Krimidraama
Lavastaja – Filipp Loss
Kunstnik – Vladimir Anšon
Muusikajuht– Aleksandr Žedeljov
Lavastuses teevad kaasa: Leonid Ševtsov, Tatjana Manevskaja, Artjom Garejev, Tatjana Jegoruškina, Viktor Marvin, Dmitri Kordas, Marina Malova.

Eduka ettevõtja Artur Birlingi peres tähistatakse rõõmsat sündmust – tütar Sheila kihlumist. Peotuju rikub aga ootamatult külla saabunud salapärane võõras, kes nimetab end politseiinspektoriks. Ta uurib noore tüdruku enesetappu. Aga kuidas on selle tragöödiaga seotud Birlingite perekond? Võib-olla on tegemist eksitusega? Ja kust see inspektor üldse välja ilmus?
Antud loos on palju küsimusi ja mitte vähem üksteisele vastupidiseid vastuseid. Ja ainult ootamatult ärkav südametunnistuse ärev hääl võib vihjeid anda, millised vastused on õiged...
1944. aastal kirjutatud J. B. Priestley näidendist „Inspektor tuleb" kujunes autori kõige populaarsem teos, mida on saatnud muljetavaldav edu nii teatrilaval kui ka kinolinal. Venemaal võeti näidend eriti soojalt vastu. Isegi nii hästi, et selle maailmaesietendus sai teoks mitte autori kodumaal Suurbritannias, vaid Moskva Kammerteatris 1945. aastal.
Vaatamata sellele jõuab näidend Eesti Vene Teatri lavale esmakordselt.

Kuigi näidend on kirjutatud peaaegu sada aastat tagasi, võib veendunult öelda, et meie ajal on lugu omandanud veelgi prohvetlikuma tähenduse kui J. B. Priestley ise eeldada võis. Lavastus lavastuse järel on tõestanud, et see teos on aegade ülene. Vahetuvad aastakümned, riigid, inimesed, kuid inspektori saabudes heliseb uksekell ikka samamoodi.

On aeg lasta sel heliseda ka Eesti Vene Teatris...

 

Krimidraama
Lavastaja – Filipp Loss
Kunstnik – Vladimir Anšon
Muusikajuht– Aleksandr Žedeljov
Lavastuses teevad kaasa: Leonid Ševtsov, Tatjana Manevskaja, A

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Teater, Tallinn

Inspektor tuleb

22.01.2021, 19:00 - 23:59

27.01.2021, 19:00 - 23:59

Hind alates: 17 €
Maksimumhind: 25 €
Omadused
Uudiskiri