Helisev ajalugu. Vaimulik pärand / Orthodox Singers

HELISEV AJALUGU.VAIMULIK PÄRAND

Laupäev, 30.juuni kell 19.00 Kuriste Jumalasünnitaja Sündimise kirik (Hiiumaa)
Pühapäev,  01.juuli kell 14.00 Reigi Jeesuse kirik (Hiiumaa)


Ansambli Orthodox Singers intellektuaalne kontserdisari „Helisev ajalugu.Vaimulik pärand“ näitab õigeusumuusikat kogu oma mitmekülgsuses. Kava on koostatud nii, et tutuvustada praktiliselt kõiki olulisi õigeusumuusika stiile ja suundi.  Alguses kõlavad iidne vanavene polüfoonia ja znamennõi viis. Kava tutvustab ka omapäraseid Ida-Euroopast pärit  kirikuteoseid, samuti romantilist õigeusumuusikat. Kava lõppus kõlavad XX-XXI sajandi Euroopa heliloojate õigeusu teosed ning Eesti heliloojate vaimulik looming.  Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest saab väga harva kontsertettekandel kuulata.

Kriitikute poolt kiidetud
Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Veljo Tormise muusikateoseid. Ansambli repertuar täieneb pidevalt uute teostega.

Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.

Orthodox Singers on korduvalt esinenud nii Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ning Poolas. Kontserdid on toimunud lisaks Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikule ka Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil.

HELISEV AJALUGU.VAIMULIK PÄRAND

Laupäev, 30.juuni kell 19.00 Kuriste Jumalasünnitaja Sündimise kirik (Hiiumaa)
Pühapäev,  01.juuli kell 14.00 Reigi Jeesuse kirik (Hiiumaa)


Ansambli Orthodox Singers intellektuaal

Ajad ja hinnad
Taterma küla, Kuriste Jumalasünnitaja Sündimise kirik

Helisev ajalugu. Vaimulik pärand

30.06.2018, 19:00 - 23:59

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 10 €
Pihla küla, Reigi kirik, Hiiumaa

Helisev ajalugu. Vaimulik pärand

01.07.2018, 14:00 - 23:59

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 10 €
Omadused