Harold Pinteri draama "Armuke"

Britiliku huumori ja absurdikastmega tembitud lugu ühest kummalisest suhtekriisist.

On mees ja on naine. Jah, see on armastuslugu oma ilus ja valus. Või siis vabameelne käsitlus suhtest, mis on hakanud mõranema.

Kuna selle suhte mõlemad pooled on kirglikud ja loomingulised inimesed, otsivad nad abi rollimängust, mis ühel hetkel ületab piirid ja muutub tõeliseks. See lugu on nende armastuse proovikivi.

Andres Mähar: „Mul on ammu olnud idée fixe draamalavastusest, kus sõnu ei kasutataks ja kus suhtlemine toimuks mitteverbaalselt. Siis sattus ette üks Harold Pinteri tsitaat, mis sai minu jaoks selle näitemängu käivitavaks vedruks: „On olemas selline tüütuseni kuuldud väljend: „mittetoimiv kommunikatsioon”, mida ikka ja jälle omistatakse ka minu teostele. Ma ise olen vastupidisel seisukohal. Mina usun, et väga edukalt võib suhelda ka vaikides, siis, kui me tegelikult midagi ei ütle, kui me üritame meeleheitlikult suhtlemist vältida ning sulguda iseendasse.”

Esimest korda Vanemuise ajaloos jõuab publiku ette eelmise sajandi ühe mõistatuslikuma dramaturgi Harold Pinteri looming, kellega seostuvad inimkeele abitust väljendav absurditunnetus ja britilik must huumor. See 1962. aastal kirja pandud lühinäidend on näitleja Andres Mähari lavastajadebüüdiks.

Britiliku huumori ja absurdikastmega tembitud lugu ühest kummalisest suhtekriisist.

On mees ja on naine. Jah, see on

Ajad ja hinnad
Tartu linn, Tartu Sadamateater

Harold Pinteri draama "Armuke"

16.02.2021, 19:00

16.03.2021, 19:00

24.03.2021, 19:00

14.04.2021, 19:00

Hind alates: 16.8 €
Maksimumhind: 21 €
Omadused
Uudiskiri