Georges Bizet’ ooper "Carmen"

Grandioosne, esteetiliselt nauditav lavakunst ja meeliköitev ooperimuusika!

Liivakarva toonides amfiteater õhkab Sevilla kuumust, meelas mustlaskaunitar keerleb asuursiniste flamenkokleitide hiigelsleppide keskel, don José hääle saatel võiks surra. 

Anne Prommik, ajaleht Sirp 

Vanemuise uus „Carmen“ on oma välise mastaapsuse juures ühtviisi edukalt lüüriline, dramaatiline ja sensuaalne; see hoidub targalt moraalsetest hinnangutest, teenides mitte eetikat, vaid lugu ning andes vastuse asemel publikule etenduselt koduteele kaasa küsimuse: kas Carmen on ohver või kahjur või koguni mõlemat? 
Alvar Loog, ajaleht Postimees 

Olen uhke ja õnnelik, et saan Vanemuises niisugust „Carmenit“ vaadata. See on esimene „Carmen“ mu elus, mida ma sellise naudinguga olen vaadanud. Millised koorid, milline täpsus! /…/ Ma oleksin seda „Carmenit“ nautinud liikumise ja visuaalse külje pärast ka siis, kui ei oleks olnud muusikapiuksugi. Ja millised meisterlikud lauljad! Minu meelest ületab lavastuse tase nii kujunduse kui ka häälte poolest kõvasti seda, mis Mezzo kanalis näha on. 
Evald Kampus, Vanemuise selts 

Ooper valmis 1875. aastal ja põhineb Prosper Mérimée samanimelisel jutustusel. Esietendusel vilistati ooper välja ja kriitikud andsid sellele ühiselt hävitava hinnangu. Tänaseks on „Carmenist“ saanud Georges Bizet tuntuim teos ja see kuulub maailmas enim lavastatud ooperite hulka. 

Esituskeel: prantsuse
Tiitrid tablool: inglise, eesti
Tiitrid nutiseadmes: eesti, inglise, vene

Grandioosne, esteetiliselt nauditav lavakunst ja meeliköitev ooperimuusika!

Liivakarva toonides amfiteater õhkab Sevilla kuumust, meelas mustlaskaunitar keerleb asuursiniste flamenkokleitide hiigelsleppide keskel, do

Ajad ja hinnad
Tartu linn, Teater Vanemuine, suur maja

Georges Bizet’ ooper "Carmen"

22.01.2021, 19:00

06.02.2021, 19:00

23.04.2021, 19:00

02.05.2021, 19:00

Hind alates: 19.2 €
Maksimumhind: 35 €
Omadused
Uudiskiri