Gary Brooker & Procol Harum

PROGRESSIIVROCKI SUURNIMI PROCOL HARUM ESINEB 50. JUUBELITUURI RAAMES NORDEA KONTSERDIMAJAS

2. septembril esineb Tallinnas, Nordea Kontserdimajas, sümfoonilise ning progressiivse rokkmuusika üheks alusepanijaks peetav Briti ansambel Procol Harum eesotsas laulja, helilooja ja pianisti Gary Brookeriga.

Aastal 2017 tähistab Procol Harum poolt sajandit bändi loomisest ning omanimelise debüütalbumi ja hittsingli “A Whiter Shade of Pale” ilmumisest.

Lugude kirjutamise ja live-esinemiste kvaliteet on Procol Harumi kuldseks standardiks. Ansambli looming ei ole kunagi loodud moe pärast ning see ei igane. Kuulates Procol Harumi lugude prohvetlikke sõnumeid, mõistame, et tegemist on bändiga, mis lisaks meele lahutamisele paneb kuulajad ka kaasa mõtlema. Vaatamata läbi aastate muutuvale koosseisule eesotsas Gary Brookeriga, on iga bändiliige andnud oma panuse ning endast parima, et Procol Harum ei jääks loorberitele puhkama, vaid liiguks edasi, otsides ning avastades uusi põnevaid kõrguseid muusikas. Brooker ise on kindlal arvamusel, et Procol Harumi jätkuva edu saladus peitub ansambli loomingus. “Me ei tee poplugusid, kui selliseid. Oleme souli ja bluusi bänd, kuid meie loomingul on ka teisi mõjutusi - sõltuvalt bändiliikmete isiksusest ja eeslitustest. Ei “Whiter Shade of Pale” ega “A Salty Dog” ning paljud teised lood ei oleks nii suured hitid, kui neil ei oleks oma hinge.”

Juubelituuri raames esineb progressiivrocki suurnimi Procol Harum Tallinnas koosseisus Gary Brooker (klaver, vokaal), Josh Phillips (hammond-orel), Geoff Dunn (löökpillid), Matt Pegg (basskitarr) ja Geoff Whitehorn (kitarr).

Gary Brookeri sõnul on tal alati hea meel esitada kontsertidel nii Procol Harumi juba klassikuks saanud palasid ja publiku lemmikuid kui ka uusi ning ka haruldasi lugusid, et “kõditada” ka neid fänne, kes bändi loomingut ja tegemisi hoolikalt jälgivad. Tallinna kontserdi raames 2. septembril Nordea Kontserdimajas, tulevad teiste seas esitusele sellised lood nagu “Homburg”, “A Salty Dog”, “Shine On Brightly” ning muidugi ka rokkmuusika üks tuntumaid palasid “A Whiter Shade of Pale” - lugu, mida on nimetatud kaasaaegse muusika klassikuks ja millest on saanud üks väheseid singleid, mida on maailmas müüdud üle kümne miljoni eksemplari.

Juba 50 aastat ning jätkuvalt, Procol Harum on endiselt tipptasemel loov ja tegutsev, innustamas rokkmuusika austajaid üle maailma. Ei tasu arvata, et oma esimese purustava hiti hiiglasliku edu saavutanud ansambel jäigi sinnapaika, nagu seda paljude teiste bändidega juhtunud on. Isegi hiljuti saadud aumärk „Kõige rohkem mängitud singel läbi viimase 75 aasta“ ei ole maha surunud muusikute suurt tahet oma loominguga edasi minna ja tegeleda. Nii on aprillikuus Procol Harumilt oodata uut stuudioalbumit.

Procol Harum rokib ka 50 aastat pärast oma esimese hiti ilmumist terves oma hiilguses - justkui galeoon, seilav ning hingega!

Piletid hinnaga alates 39 eurost on nüüd müügil Piletilevi internetipoes aadressil www.piletilevi.ee, Piletilevi müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.


«A Whiter Shade of Pale»
https://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA

«Homburg» (live)
https://www.youtube.com/watch?v=oty-xMa-res

«A Salty Dog» (live)
https://www.youtube.com/watch?v=3Gi7Z3-T_qQ

PROGRESSIIVROCKI SUURNIMI PROCOL HARUM ESINEB 50. JUUBELITUURI RAAMES NORDEA KONTSERDIMAJAS

2. septembril esineb Tallinnas, Nordea Kontserdimajas, sümfoonilise ning progressiivse rokkmuusika üheks alusepanijaks peeta

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Nordea Kontserdimaja, Tallinn

Gary Brooker & Procol Harum

02.09.2017, 19:00 - 21:00

Täiskasvanu: 39.5 €
Omadused