Etendus. Kojutulek / Возвращение домой

Kojutulek
Psühhodraama


Autor – Harold Pinter
Režissöör – Vladimir Mirzojev
Kunstnik – Anastasia Bugajeva
Tõlge – Viktor Denisov

Peaosades: Maksim Suhanov, Maksim Vitorgan, Olga Lerman, Nikolai Lazarev, Kirill Lednjov, Sergei Beljajev

Briti dramaturgi, inimõiguste eest võitleja ja Nobeli preemia laureaadi Harold Pinteri näidendi „Kojutulek“ (The Homecoming) lavastus on kolmas Pinteri etenduste tsüklist. 

Sellele on eelnenud Vladimir Mirzojevi lavastatud „Reetmine“ ja „Pinteri kollektsioon“ Maksim Suhanovi osavõtul. Näidend uurib inimese ja võimu vastastikuseid suhteid mitte ainult riigikorralduslikul tasemel, vaid ka sugulussidemete taustal läbi ühe Londoni tööliskvartali perekonna, kus türannist isa valitseb oma lähedaste üle nagu riigi üle. 

Isa ja poega mängivad kaks kuulsat näitlejat –Maksim Suhanov ja Maksim Vitorgan. Esimene tegelane on Londoni töölisrajoonist pärinev lihunik, teine aga filosoofiadoktor USA-st. 

Peres valitseb vastuvaidlematu isa autoriteet, kes lubab endale kõike, mis sobitub selle maja, just nagu väikese riigi, autoritaarse elukorraldusega. Maksi perekond sarnaneb rohkem loomakarjale, kellele on omased vaid purunenud unistused, petetud usaldus ja vihkamine. Instinkt on ainus, mis neid koos hoiab. Kui lõpuks ilmub majja naine nimega Ruth, valdavad ka teda arhailised instinktid, sest miski ei ole võimeline vastanduma loomalikule loomusele – ei mõistus, südametunnistus ega inimlikud tunded.

Kojutulek
Psühhodraama


Autor – Harold Pinter
Režissöör – Vladimir Mirzojev
Kunstnik – Anastasia Bugajeva
Tõlge – Viktor Denisov

Pea

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Nordea Kontserdimaja, Tallinn

Kojutulek / Возвращение домой

03.02.2018, 19:00 - 21:30

Hind alates: 25.5 €
Maksimumhind: 89.5 €
Omadused