ERSO: TOPELTKONTSERT

TOPELTKONTSERT
HARMOONIA


R, 3. november 2017 kell 19 Estonia kontserdisaal
Piletid: 22 € / 16 €
Kontserdi korraldaja ERSO


Heino Eller
Sümfooniline poeem “Koit“
Johannes Brahms
Kontsert viiulile, tšellole ja orkestrile a-moll, op. 102
Jean Sibelius
Sümfoonia nr 3 C-duur, op. 52

Anna-Liisa Bezrodny viiul
Jan-Erik Gustafsson tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI

Põhjamaiselt karget kava raamivad Eesti ja Soome klassikute tuntud oopused: Eesti klassikalise muusika üheks tunnuslooks kujunendud Elleri “Koit” ning Sibeliuse 3. sümfoonia, mida ERSO ja Neeme Järvi tutvustavad ka 2018. aasta jaanuaris-veebruaris ERSO kolmandal Ameerika-turneel.

Brahmsi topeltkontserdi solistid on muusikute suguvõsast pärinev nimekaim Eesti viiulisolist Anna-Liisa Bezrodny ja Soome praeguse aja üks väljapaistvaim tšellosolist Jan-Erik Gustafsson, keda võib maailma kontserdilavadel sageli just koos musitseerimas kuulda.

Bezrodny on andnud nii soolokontserte kui esinenud orkestrite ees paljudel maailma mainekatel lavadel, sh Londoni Royal Festival Hall ja Barbican Hall, New Yorgi Wigmore Hall, Berliini Konzerthaus, Kölni Filharmoonia, Peterburi Filharmoonia, Moskva Konservatooriumi Suur saal. Tema lavapartneriteks on olnud Londoni orkester Philharmonia, Birminghami Sümfooniaorkester, Moskva Tšaikovski-nimeline sümfooniaorkester, Helsingi Linnaorkester, ERSO jpt. Ta on võitnud mitmeid auhindu ning lisaks interpreeditegevusele õpetab Londoni Guildhall School of Music and Drama’s.

Jan-Erik Gustafssoni rahvusvaheline karjäär sai alguse koos aasta noore muusiku tiitli võitmisega Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) korraldataval “Klassika-eurovisiooni“ konkursil Kopenhaagenis (1996). Ta on soleerinud paljude Ameerika, Euroopa ja Kaug-Ida orkestrite ees, osalenud paljudel kammermuusika festivalidel ning on Soomes Loviisas toimuva Sibeliuse Festivali kunstiline juht.

TOPELTKONTSERT
HARMOONIA


R, 3. november 2017 kell 19 Estonia kontserdisaal
Piletid: 22 € / 16 €
Kontserdi korraldaja ERSO


Heino Eller
Sümfooniline poeem “Koit“

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

ERSO: TOPELTKONTSERT

03.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 16 €
Maksimumhind: 22 €
Omadused