ERSO: TALLINN -> SHANGHAI

TALLINN –> SHANGHAI
Suurlinna tuled


R, 9. märts 2018 kell 19, Estonia kontserdisaal
Piletid: 22 € / 16 €
Kontserdi korraldaja ERSO

Arvo Pärt
“Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”

Eduard Tubin
“Süit eesti tantsuviisidest” viiulile ja orkestrile

Jean Sibelius
“Kullervo-sümfoonia” (Kullervo-sinfonia), op. 7

Arvo Leibur viiul
Monika-Evelin Liiv metsosopran
Rauno Elp bariton
Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent LEIF SEGERSTAM


Vahetult enne ERSO teist turneed Hiinas tuuakse kontserdireisil kõlavad teosed ka kodupubliku ette. Kõrvuti Eesti heliloojate Eduard Tubina ja Arvo Pärdi loominguga viiakse Hiina põhjanaabrite klassiku Jean Sibeliuse “Kullervo”.
Soome rahvuseeposel “Kalevala” põhinev  vokaalsümfooniline “Kullervo-sümfoonia” on Soome suurima sümfonisti loomingus üks rohkelt poleemikat tekitanud ja tähelepanu äratanud teos. Juba esimestel ettekannetel pälvis “Kullervo-sümfoonia” erakordse edu ja publiku poolehoiu, ometi ei lubanud kriitilise meelega helilooja seda oma eluajal hiljem ette kanda ning teos kadus enam kui kuueks kümnendiks kontserdilavadelt. ERSO kavas oli Sibeliuse “Kullervo-sümfoonia” esmakordselt 1993. aastal pidulikul kontserdil, millega tähistati Eesti Vabariigi ja Soome Vabariigi 75. aastapäeva, dirigeeris Paavo Berglund. Üks erilisemaid ettekandeid toimus neli aastat hiljem Sibeliuse festivali raames helilooja kodukohas Järvenpääl. Lähiajal selgub, kuidas võtab teose vastu Hiina publik.

Tubina süidis soleerib ERSO kauaaegne kontsertmeister Arvo Leibur, kelle tihe kontserttegevus solisti ja kammeransamblistina on pälvinud tunnustust nii kodu- kui välismaal. Aastal 2005 sai ta Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest, aastal 2008 Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau ordeni pikaajalise töö eest Hollandi sümfooniaorkestrite kontsertmeistrina. Arvo Leiburi koostöö ERSOga sai alguse juba tema õpingute ajal, ligi 30 korral on ta ERSO ees astunud üles solistina, sh 1993. aastal festivalil Europamusicale Münchenis, alates 2001. aastast töötab ta orkestri kontsertmeistrina.

Esmakordselt läheb ERSO välisturneele Soome dirigent Leif Segerstamiga, kellega koostöö sai alguse aastal 1989. Segerstami dirigendikarjäär algas 1965. aastal Soome Rahvusooperis, jätkudes Stockholmi Kuninglikus Ooperis, Berliini Deutsche Operis, Austria, Soome ja Taani Raadio Sümfooniaorkestreis, Staatsphilharmonie Rheinland-Pfaltzis, Helsingi Linnaorkestris, aastast 2012 töötab ta Turu Filharmoonia Orkestri peadirigendina. Külalisdirigendina teeb Segerstam regulaarset koostööd sümfooniaorkestritega üle kogu maailma ja juhatab etendusi New Yorgi Metropolitan Operas, Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, Milano La Scalas jm.

Foto: Leif Segerstam

TALLINN –> SHANGHAI
Suurlinna tuled


R, 9. märts 2018 kell 19, Estonia kontserdisaal
Piletid: 22 € / 16 €
Kontserdi korraldaja ERSO

Arvo Pärt
“Cantus Benjamin Britten

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

ERSO: TALLINN -> SHANGHAI

09.03.2018, 19:00 - 23:59

Hind alates: 16 €
Maksimumhind: 22 €
Omadused
sünnipäev EV100