ERSO kontsert: Rahmaninovi neljas

RAHMANINOVI NELJAS
K, 12. september 2018 kell 19

Estonia kontserdisaal
Piletid: 23 € / 16 €

Mihkel Lüdig. Avamäng-fantaasia nr 1
Sergei Rahmaninov. Klaverikontsert nr 4 g-moll
Ludwig van Beethoven. Sümfoonia nr 8 F-duur
AGE JUURIKAS klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI

Age Juurikas on jõuliselt sugestiivse esituslaadiga soolopianist ja kammermuusik, kes ühendab endas Euroopa ja Venemaa klaverimängu traditsioone. Tallinnas, Helsingis, Karlsruhes ja Moskvas õppinud pianist on võitnud arvukalt auhinnalisi kohti vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. 15 aastat tagasi pälvis Age Juurikas Neeme Järvi nimelise noore muusiku auhinna, mis avas talle võimaluse asuda õppima Moskva konservatooriumis, 2014. aastal sai ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia aktiivse ja isikupärase solisti ning ansamblipartnerina. Oma kontserdikavasid kujundades on ta püüdnud ujuda vastuvoolu – mitte jääda klassikaliste paljumängitud teoste raamistikku, vaid leida neis alati koht värskemale ja vähemesitatud muusikale. 2018. aasta alguses ilmus tema debüütplaat “The Soul of Fire”.
Age Juurikas: “Olen suure armastusega mänginud valdavat osa Rahmaninovi mahukast klaveriloomingust. 4. klaverikontsert on helikeelelt oma eelkäijatest juba kaugenenud, lõputute steppide avarused on jäänud tagaplaanile, asendudes modernsemate kõlakujunditega. Mind on alati võlunud selle klaverikontserdi tumedus ja sumedus. Tundub justkui oleks helilooja selles muusikas kokku puutunud mingite hoomamatute hoovustega, mis pingestatult tõusevad vaid selleks, et muudkui laskuda ja laskuda…”
“Age Juurikase pianism on vapustav ja ansambel Järviga unustamatu.” (Toomas Velmet pärast Rubinsteini 4. klaverikontserdi ettekannet Juurikase, Järvi ja ERSO esituses, Sirp, 6.11.2015).

RAHMANINOVI NELJAS
K, 12. september 2018 kell 19

Estonia kontserdisaal
Piletid: 23 € / 16 €

Mihkel Lüdig. Avamäng-fantaasia nr 1
Sergei Rahmaninov. Klaverikontsert nr 4 g-moll
Ludwig van Beethoven. Sümfoo

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

ERSO kontsert: Rahmaninovi neljas

12.09.2018, 19:00 - 23:59

Hind alates: 16 €
Maksimumhind: 23 €
Omadused