ERSO kontsert "Mozart ja Mendelssohn"

MOZART JA MENDELSSOHN
R, 15. märts 2019 kell 19

Estonia kontserdisaal
Piletid: 23 € / 16 €

Richard Strauss. Sümfooniline poeem “Don Juan”
Wolfgang Amadeus Mozart. Oboekontsert
Felix Mendelssohn. Sümfoonia nr 5 “Reformatsioonisümfoonia” (“Reformations-Sinfonie”)
INGELY LAIV oboe
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Giordano Bellincampi

Oboemängija Ingely Laiv sai laiemalt üldsusele tuntuks tänu möödunud hooaja populaarsele telekonkursile “Klassikatähed”, kus pälvis II koha ja ERSO eripreemia. “Saates osalemine andis mulle palju enesekindlust, kogemust, suhlemisoskust, närvitrenni. See oli väga stressirohke, aga ka väga põnev, lõbus ja arendav aeg.”
2018. aastal lõpetas Ingely Laiv Karlsruhe muusikaülikoolis bakalaureuseõppe professor Thomas Indermühle oboeklassis ning töötab praegu Rahvusooper Estonia orkestris oboerühma kontsertmeistrina. “ERSO ees soleerimine on minu jaoks olnud lapsepõlvest peale suureks unistuseks. Olles ka ise selles orkestris mõnda aega mänginud, tean kui toreda ja inspireeriva kollektiiviga on tegemist,“ kiidab ta Eesti esindusorkestrit.
Ettekandele tulev Mozarti oboekontsert on oboerepertuaari üks enim mängitud teoseid, mida solist iseloomustab järgmiselt: “Kaunis klassitsistlik kontsert on tehniliselt väga nõudlik. Eriliselt ilusaks pean selle kontserdi teist osa, mis toob välja oboe tooni lummuse. Lõbus ja mozartlikult krutskeid täis kolmas osa toob naeratuse näole.” 
Esmakordselt on ERSO ees itaalia päritolu dirigent Giordano Bellincampi, kes suurema osa ajast on elanud Taanis. Ta on Aucklandi filharmoonikute (Uus-Meremaa) ja  Kristiansandi sümfooniaorkestri (Norra) peadirigent, eelnevalt on ta tegutsenud Kopenhaageni filharmoonikute ja Århusi Taani rahvusooperi peadirigendina.

MOZART JA MENDELSSOHN
R, 15. märts 2019 kell 19

Estonia kontserdisaal
Piletid: 23 € / 16 €

Richard Strauss. Sümfooniline poeem “Don Juan”
Wolfgang Amadeus Mozart. Oboekontsert
Felix Mendelssohn. Sümfoonia

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

ERSO kontsert "Mozart ja Mendelssohn"

15.03.2019, 19:00 - 23:59

Hind alates: 16 €
Maksimumhind: 23 €
Omadused
Uudiskiri