ERSO: FROM ICE TO EST. Festival ''Practical Spirituality''

FROM ICE TO EST. Festival “Practical Spirituality”
20. mai 2018 kell 19, Estonia kontserdisaal

VÍKINGUR ÓLAFSSON klaver
ERSO kammerkoosseisud


Kammerkontsert “From Ice to Est” toob ühisele lavale Eesti ja Islandi muusikud ja muusika. Koos ERSO kammerkoosseisudega astub üles Islandi pianist Víkingur Ólafsson, kelles on ühendatud haruldane kombinatsioon kirglikust musikaalsusest, plahvatuslikust virtuoossusest ja intellektuaalsest uudishimust. Tegemist on noorema generatsiooni ühe isikupärasema pianistiga, kes on andnud soolokontserte paljudes maailma mainekates kontserdisaalides ning esinenud koos nimekate orkestrite ja dirigentidega. Ta on võitnud kõik olulisemad auhinnad oma kodumaal, sealhulgas neljal korral Islandi aasta muusiku tiitli.

2012. aastal, vaid 28-aastasena pani ta aluse Reykjavíkis iga-aastaseks traditsiooniks saanud kammermuusikafestivalile, mis pälvis kohe Islandi aasta muusikasündmuse auhinna ja eripreemia innovatiivsuse eest. 2016. aastast on ta ka Rootsis toimuva Vinterfesti kunstiline juht. Oma kolm esimest CDd andis Víkingur Ólafsson välja isikliku plaadimärgi Dirrindí nime all. Hiljuti sõlmis ta plaadistuslepingu firmaga Deutsche Grammophon ning 2017. aasta alguses ilmus selle koostöö tulemusena esimene plaat Philip Glassi klaverimuusikaga. Tulihingelise klassikalise muusika propageerijana on Víkingur Ólafsson juhtinud ka tele- ja raadiosaateid.

Seekord lõpetab ERSO hooaja traditsioonilise lõppkontserdi asemel hooajalõpu festivaliga, mis näitab sümfooniaorkestri haaret olla muusika ja muusikute koondajaks laiemalt, kui seda võimaldab tavapäraste reede- õhtuste kontsertide formaat. ERSO ja Kristjan Järvi festivali “Praktiline spirituaalsus” lähtepunktiks on igatsus tähenduse ja transtsendentaalsuse järele muusikas – muusika kui vahend religiooni, kosmilise vibratsiooni ja harmoonia tunnetamiseks. Samanimeline festival toimus 2017. aasta juunis Leipzigis, kus selle eestvedaja Kristjan Järvi põhipartneriks oli Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkester.

Piletid: 22 € / 16 €

Kontserdi korraldaja ERSO

FROM ICE TO EST. Festival “Practical Spirituality”
20. mai 2018 kell 19, Estonia kontserdisaal

VÍKINGUR ÓLAFSSON klaver
ERSO kammerkoosseisud


Kammerkontsert “From Ice to Est” toob ühisele lavale Eesti ja Isl

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

ERSO: FROM ICE TO EST. Festival ''Practical Spirituality''

20.05.2018, 19:00 - 23:59

Hind alates: 16 €
Maksimumhind: 22 €
Omadused
sünnipäev EV100