Ellen von Unwerth “Pühendumus! 30 aastat naiste jäädvustamist”

Telliskivi tänav 60a/8, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn

Vaata kaardil

Ellen von Unwerth on tuntud saksa fotograaf, kelle fotosilma ees on 30 aasta pikkuse karjääri jooksul poseerinud lõppematu rongkäik staaridest. Kõige olulisem on mängulisus ning fantaasia ja reaalsuse vahelise piiri kustutamine. Nagu režissöör, von Unwerth loob paralleelmaailma, kus on kõik võimalik, jäädes sealjuures alati professionaalseks. Oma esimesed fotod jäädvustas ta enam kui 30 aastat tagasi modellina Aafrikas. Tänaseks on von Unwerth loonud hulgaliselt imetlusväärseid fotosid, üheksa fotoraamatut, pea lugematul hulgal ajakirjade esikaasi, mitmeid projekte filmirežissöörina ning lisaks välja andnud oma rahvusvaheliselt ilmuva ajakirja.

Näitus "Pühendumus! 30 aastat naiste jäädvustamist" koosneb seeriatest, mis peegeldavad erinevate emotsioonide väljendusviise: armastus, mäng, võim, sugu, iha, kirg ja draama. Väljapanek raputab vaataja maailmataju ja paneb teda uudishimulikult uurima, mis on üleval ja mis all, mis on meeldivalt seksikas ja mis tundub taunitav ning miks on neil nii lõbus? Ükskõik millist seitsmest emotsioonist tema fotod kujutavad, pildid on alati Ellen von Unwerthile omases elavas, energilises, sensuaalses ja sageli ka kerge huumorimaiguga. Lisaks fotodele on võimalik väljapanekul tutvuda ka kunstniku videoloominguga.

"Paljud olukorrad võidavad sellest, kui nendega veidi mängida. Ärge võtke kõike liiga tõsiselt. Selle asemel, et kontrollida, las elu tuleb ise teie juurde. Ma tahan oma fotodesse energiat ja liikumist, sest see ongi elu. Sa ei saa seda kontrollida. See üllatab sind alati, kui sa lased end üllatada, selle asemel, et kogemusi halbadeks või headeks sildistada," kirjeldab oma loomingut Ellen von Unwerth.
Ellen von Unwerthi töid on eksponeeritud üle terve maailma ning tema teosed kuuluvad mitmetesse kollektsioonidesse.
Ta on pälvinud mitmeid auhindu, teiste hulgas Rahvusvahelise Moefotograafia Festivali esimese auhinna aastal 1991 ning LUCIE auhinna 2012. aastal.

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Fotografiska Tallinn

  Ellen von Unwerth “Pühendumus! 30 aastat naiste jäädvustamist”

 • 19.02 - 29.08.2021
  Esmaspäev–reede: 09:00 - 19:00
  Laupäev–pühapäev: 10:00 - 18:00

 • Täiskasvanu

  12 €
 • Sooduspilet

  5 €
Ligipääsujuhend

Ligipääs
 • Juurdepääsutee kõvakattega
 • Ekskursioonibussiga
 • Ühistranspordiga
 • Sõiduautoga
Lähedal asuvad peatused
Tramm: Telliskivi
Koordinaadid
Vaata kaardil
Tutvu pakkuja teiste pakkumistega
Uudiskiri Uudiskiri