Eike Epliku näitus „Jagatud territoorium“

Epliku skulptuure ja installatsioone võib vaadelda kui inimest ümbritsevaid looduslikke või psüühilisi maastikke, milles aeg-ajalt viibime. Millises keskkonnas me elame ja kas mõtleme ka neile, kellega oma territooriumit jagame? Või kas me üldse oskame jagada? Tegemist on edasiarendusega eelmise aasta kevadel Kogo galeriis toimunud näitusele „Biomass – kummitus nurgas", mida saatis Mehis Heinsaare tekst „Elusamus" (2020). 

Eplik kasutab oma loomingus pehmeid materjale ja orgaanilisi vorme, seades neid kõrvuti kõvade ja kõledate elutute materjalidega. Ta armastab kujutada loodust, loomi, putukaid ja taimi fantastilises ja müstilises olekus. Sellest mustrist ei puudu ka inimene, sest nagu terve elusloodus, on ka tema looming sisemiselt seotud, moodustades ruumist ruumi liikudes tervikliku pildi. Epliku jaoks on inimene eluslooduse osa, jagades sama minevikku ning koosnedes samast algmaterjalist, millest ülejäänud olendid. Näitusel jätkab ta inimese ja looduse suhete omapoolset tõlgendamist.

Epliku skulptuure ja installatsioone võib vaadelda kui inimest ümbritsevaid looduslikke või psüühilisi maastikke, milles aeg-ajalt viibime. Millises keskkonnas me elame ja kas mõtleme ka neile, kellega oma territooriumit jagame? Või kas me üldse o

Ajad ja hinnad
Tartu linn, Tartu Kunstimuuseum

Eike Epliku näitus „Jagatud territoorium“

13.02 - 02.05.2021
Kolmapäev, reede–pühapäev: 11:00 - 18:00
Neljapäev 11:00 - 20:00
Esmaspäev–teisipäev: suletud

Hind alates: 1 €
Omadused
Uudiskiri