Eesti Kontserdi uusaastakontsert „Iseolemise tee"

Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Maiken Pius (Tallinna Linnateater)
Dirigent Kristjan Järvi
Vahetekstide valik: Doris Kareva

Kavas:
Grieg, Tšaikovski, Wagner, Sibelius, J. Strauss, A. Kapp jt

Koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga

Kontserdikava põimib maailma muusikaklassika tähtteosed iseolemist kajastava luulega. Vaimujõud, riskijulgus, sihi- ja meelekindlus ühendavad neid, kes muudavad maailma. Uus aasta on meie kõigi jaoks uus algus. Leidkem oma iseolemise tee ja julgus minna!
Sel aastal sünnib Eesti Kontserdi uusaastakontsert kahe omanäolise looja koostöös. Muusika ja sõna seovad tervikuks armastatud poetess Doris Kareva ning maailmanimega dirigent Kristjan Järvi.

Kristjan Järvi on muusikamaailma üks loomingulisemaid ja uuenduslikemaid dirigente, programmiloojaid ja ettevõtjaid. Ta on mitmekülgne isiksus, kes jagab end klassikalise dirigendirepertuaari, omaenese orkestri Baltic Sea Philharmonic juhtimise ja piire nihutavate muusikaprojektide vahel.
Poetess Doris Kareva kirg on kuulatada keelt ja tunda ära sõnas sisalduv. Eesti keel, muusika ja luule on loodusvarad, millest ta soovitab ikka ja jälle ammutada jõudu iseolemiseks.
Maiken Pius on tantsija ja koreograafi taustaga uue põlvkonna omanäolisemaid näitlejannasid, kes astub üles nii teatris kui ka filmis. Pius on mänginud filmides „Tõde ja õigus" (Krõõt), „Keti lõpp" ja „1944". Ta on toonud lavale tantsuetenduse „Melujanu" ning olnud üks peaosaline Linnateatri lavastustes „Kolm vihmast päeva" ja „Suveöö unenägu".

Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Maiken Pius (Tallinna Linnateater)
Dirigent Kristjan Järvi
Vahetekstide valik: Dori

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

Eesti Kontserdi uusaastakontsert

01.01.2021, 18:00 - 23:59

Hind alates: 35 €
Maksimumhind: 75 €
Omadused
Uudiskiri