Eesti Draamateatri hoone

Eesti Draamateatri hoone on Eesti vanim (1910.a.) esialgsel kujul säilinud teatrimaja. Selle põhjamaises juugendstiilis ehitise projekteerisid Peterburi arhitektid Nikolai Vassiljev ja Aleksei Bubõr, kelle töö pälvis 20. sajandi alguse suurimal rahvusvahelisel arhitektuurikonkursil esikoha.

Eesti Draamateater on Tallinna kesklinnas asuvas kaunis Tallinna Saksa teatri majas tegutsenud al. 1924, mil Eesti esimese teatrikooli esimese lennu lõpetajad asutasid Draamastuudio Teatri, mis 1937 nimetati Eesti Draamateatriks. Kuigi nimi ei viita rahvusteatrile, on Eesti Draamateater seda rolli sisuliselt täitnud juba pikka aega. Algaastatest tänaseni on pööratud suurt tähelepanu maailmaklassika lavastamisele ning eri maade kaasaegsele uuele dramaturgiale.
Maja saab vaadata väljastpoolt, teatrietendused on piletiga külastatavad. 

Kultuurimälestiste riiklik register

Eesti Draamateatri hoone on Eesti vanim (1910.a.) esialgsel kujul säilinud teatrimaja. Selle põhjamaises juugendstiilis ehitise projekteerisid Peterburi arhitektid Nikolai Vassiljev ja Aleksei Bubõr, kelle töö pälvis 20. sajandi alguse suurimal ra

TripAdvisori reiting
Põhineb 11 arvustusel | Kirjuta arvustus

Omadused