DJ Krush - World Tour

Omanäolise helitunnetusega Jaapani produtsent DJ Krush täidab Fotografiska atmosfäärilise instrumentaalmuusikaga

Tallinnas Fotografiskas esineb DJ KRUSH, keda peetakse üheks Jaapani hiphopi pioneeriks. Tokyost päritKrush (pärisnimega Hideaki Ishi) on tuntud oma atmosfäärilise instrumentaalse loomingu poolest, milles ta kaasab helimustreid loodusest ning kasutab rohkesti jazzi ja souli sämpleid, olles samas pidevalt ka uue kõla otsinguil.

Krush hakkas soolokarjääriga tegelema 90ndate alguses ning köitis peagi inimeste tähelepanu sellega, et oli esimene DJ, kes hakkas plaadimängijaid live-instrumendina kasutama. Oma eksperimentaalsete rütmide ja instrumentaalhelide abil muutis Krush hip-hopi nägu ajal, mil seda domineeris Ameerika räpiskeene. Samas ei taha artist oma muusikat liigitada ühegi kindla žanri hulka, sest tunneb, et see seaks tema kuulajatele ja talendile liigselt piiranguid.

Krushi on nimetatud nii ambienti, trip-hopi, nende kahe stiili kombinatsiooni, kui ka hiphopi viljelejaks. Muusik aga eelistab hoida ideoloogilist distantsi žanritest, kuhu teda tavaliselt rühmitatakse, säilitades samal ajal positiivse hinnangu kõigi muusikaliikide ja stiilide suhtes. “Jaapani hiphop jaguneb kaheks osaks. Peavooluks (mainstream) ja põrandaaluseks (underground)," selgitab Krush, kellele on südamelähedaseim neist kahest just viimane. "Underground on minu jaoks palju huvitavam ja tunnen end selles skeenes väga mugavalt."

Omanäolise helitunnetusega Jaapani produtsent DJ Krush täidab Fotografiska atmosfäärilise instrumentaalmuusikaga

Tallinnas Fotografiskas esineb DJ KRUSH, keda peetakse üheks Jaapani hiphopi pioneeriks. Tokyost päritKru

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Fotografiska Tallinn

DJ Krush - World Tour

10.03.2020, 20:00 - 23:59

Täiskasvanu: 29 €
Omadused
Uudiskiri