Arsis esitleb: Koos sõpradega Hongkongist

ARSIS esitleb: Koos sõpradega Hongkongist

Tallinna Jaani kirikus 18. augustil toimuv kontsert on ainulaadne ja unikaalne, sest esimest korda kuuleb Eestis kellade muusikat Hongkongist, esitajaks käsikellade ansambel ELITE.

Ansambel ELITE, mille juured ulatuvad aastasse 2005, koosneb täna 15st noorest, kes õpingute järgselt Hongkongi Käsikellade Akadeemias, läbisid tiheda konkursi pääsemaks kontsertansamblisse. Nii võib julgelt väita, et tegemist on noorte professionaalidega, kelle igapäeva elu on täis kellamuusikat. Ansambli dirigent Emily Li puutus esmakordselt kokku käsikelladega juba 1986. aastal, mil alustas solisti karjääri. Alates 2004. aastast, mil tema eestvõttel avati Hongkongi Käsikellade Akadeemia, on ta end jäägitult pühendanud kellamuusikale. Täna on ta mitmete ansamblite dirigent, Hongkongi käsikellade ühingu juhataja ning tegutseb aktiivselt helilooja ja sooloartistina.

Arsise kellade ansambli ja Hongkongi käsikellade ühingu koostöö sai hoo sisse 2014. aastal kui Arsisel oli võimalus tuuritada Hiinas ning paariks päevaks põigati ka Hongkongi kontserte andma. Nii on Tallinnas toimuv kontsert justkui sümboolne sõpruse kinnitus ja armastuse avaldus kellademuusikale, mis kahte osapoolt, teineteisest nii kaugel olevat, väga tihedalt seob.

Lisaks ELITE ansamblile astuvad kontserdil üles Arsise kellade ansamblid.              

ARSIS esitleb: Koos sõpradega Hongkongist

Tallinna Jaani kirikus 18. augustil toimuv kontsert on ainulaadne ja unikaalne, sest esimest korda kuuleb Eestis kellade muusikat Hongkongist, esitajaks käsikellade ansa

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Jaani kirik, Tallinn

Arsis esitleb: Koos sõpradega Hongkongist

18.08.2019, 20:00 - 21:30

Hind alates: 10 €
Maksimumhind: 12 €
Omadused
Uudiskiri