AmbulARToorium Stuudio-Galerii

AmbulARToorium Stuudio-Galerii

Kasepää ambulatoorium, Kasepää alevik, Peipsiääre vald, Tartu maakond

Vaata kaardil

Tartumaal Peipsi ääres keset vanausuliste külasid asub kunstikeskus AmbulARToorium. Kohalikud Kasepää elanikud hüüavad teda hellitavalt kunstisalongiks või näitusemajaks või koguni fotogaleriiks. Kunagi ammu-ammu tegutses selles majas ambulatoorium, veel varem kohalik kool.

Aastal 2007. sai lagunevast, aga hea auraga majast pesa kõigile kunsti- ja vanausuliste eluolu huvilistele. Kuigi endiselt renoveerimata, on siin nüüdseks näitusi teinud loodusfotograaf Fred Jüssi, Klaabu isa Avo Paistik, keraamik Kadri Jäätma, lisaks noored fotokunstnikud. On korraldatud ka mitu väiksemat kontserti.

Ajad ja hinnad
Avatud aastaringselt

Avatud ainult ettetellimisel

 • Täiskasvanu:

  alates

  1 €
 • Laps:

  alates

  0 €
 • Täpne hind selgub teenuseosutajaga konsulteerimisel.

Omadused
Ligipääsujuhend

Peipsi ääres on tervelt 2 Kasepääd. AmbulARToorium asub Tartumaa Kasepääl ehk siis selliste külakeste nagu Kolkja ja Varnja vahel Peipsiääre vallas (Tartust 45 km läbi Vara ja Koosa sõites; Rakvere poolt tulles Kallastest mööda kuni Alatskivini ja sealt Kolkja peale). Kunstimaja leiab üles, kui kulgeda piki järve-äärset tänavat, mille ääres on ka suunaviidad – ühele peale kirjutatud ambulARToorium art gallery ja teine on pruun silt, mis tähistab Kasepää vanausuliste kirikut.

Ligipääs
 • Viidastatud või tähistatud
 • Sõiduautoga
Koordinaadid
Vaata kaardil
Lähipiirkonnas
Vaata kaardil