Alle-Saija Teatritalu - Muusikaline etendus ''Otila''

Vastse-Roosa küla, Rõuge vald, Võru maakond

Osta pilet Vaata kaardil

Muusikaline etendus Otila 08.06 Filmi Vargamäel

Alle-Saija Teatritalu ja mustlasansambli Maljarka muusikaline lavastus J.Leimanise „Mustlased Läti metsades, taludes ja laatadel“ ainetel.“Otila” on lugu mustlastüdrukust, kes kannab mustlasnaise saatust abielluda ja olla hea naine, kuigi tegelikult otsib ta suurt armastust. Kaunis Otila põlgab ära oma esimese kosilase Jankelise, sest soovib abielluda kellegi teisega, keda arvab ennast armastavat. Kuid kui saabub abielu argipäev, pettub ta oma esimeses abielus ja hiljem ka järgmises. Lootus õnnele kipub käest kaduma.Otila isikliku loo kõrval on see lugu mustlaste kui nomaadliku metsarahva elust, mis on pidevas liikumises, toimib oma reeglite ja tavade järgi ning on täis tugevaid tundeid. Lugu baseerub meie piirkonnas elanud mustlaste kombestikku, eluolu ja igapäeva kajastaval raamatul. Vaataja rändab koos tegelastega mustlasrahva maailma, kus laagrielule lisavad värvi peod ja kaklused, saunas viheldakse maha pahameel, lepitakse ja antakse andeks. Muidugi ei puudu ka pulmad ja peied, jutuvestmine ja ennustamine ning vana mustlaslegend suurest armastusest. Ehk leiab suur armastus lõpuks tee ka Otila juurde? 
 
Autor: Annika Rahnu; Dramaturg ja lavastaja: Ingrid Ulst; Koreograaf: Svetlana Zaikova; Muusika: Annika Rahnu; Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo; Butafooria: Elise Nigul.

Laval Alle-Saija Teatristuudio ja mustlasansambel Maljarka: DORIS PAVLOV (Otila), DIANA TUUL (Viola), ALAR SÜNTER (Repša), SVETLANA ZAIKOVA (Šafla), SIIM RAHNU (Jankelis / metsavaht), MEELIS VAHTRAMÄE (Bruhas / Bumba), HEIKI LILL (Tutulis / saunaline), AIVAR NATUS (Naks / rändmuusik), AIVO KIKERMAN (Ambulis / saunaline), SIRJE PALLO (kerjusnaine), KÜLLI KRESSA (Billa), LUULE ARRAS, ANNELY KULLAND, HELI ELI KURVITS, KAI KAIDMA, EVELIN REINHOLD, HELEN LIEPKALNS, TIINA ZIRNASK, EVELI LASS, HELGI SÕSTER, SIRJE KÄGO, AIGI KÕIV, ANNIKA NIINEMÄGI, MERIKE MARGA, BIRGIT AASMÄE, MAIRE ROONURM, MOONIKA ORASSON, AGNE SOLBA, EPP SÄGA, VIVIKA PEETS, KOIDULA UNT, STELLA KERENBERG, MERLE KALLAS (mustlased), ANNIKA RAHNU, INGRID ULST, ADELE VEEBEL (rändmuusikud)
 
Etendus on ühes vaatuses ja kestab orienteeruvalt 1 h 15 minutit. Piletid eelmüügist: tavapilet 18 EUR, sooduspilet (pensionär, õpilane) 15 EUR. Piletid kohapealt ostes ja sündmuse päeval: tavapilet 20 EUR, sooduspilet 18 EUR.

Ajad ja hinnad

Vastse-Roosa küla, Filmi Vargamäe külastuskeskus, Võrumaa

    Alle-Saija Teatritalu - Muusikaline etendus ''Otila''

  • 08.06.2024, 19:00 - 23:59

  • Hind alates

    15 €
  • Maksimumhind

    18 €
  • Osta pilet

Ligipääsujuhend

Koordinaadid

Vaata kaardil