ADVENDIKALENDER - KLASSIKA PÄRLID BAROKIST JAZZINI

ADVENDIKALENDER – KLASSIKA PÄRLID BAROKIST JAZZINI

"Advendikalendri" üllatused andekalt pianistilt Gintaras Januševičius´lt toovad kuulajani 12 maiuspala muusikamaailma tuntud ja tundmata radadelt. Virtuoossed klaveriminiatuurid barokist jazzini: Vivaldi, Mozart, Beethoven, Chopin, Brahms, Rahmaninov, Skrjabin, Gershwin, Horowitz, Godowsky, Tatum, Šostakovitš ja palju teisi üllatusi. Suurepärane võimalus pakkuda hingele tunnike puhast rõõmu ja rahu, mis jõulueelses kiirusesaginas kaduma kipub.

Pianistist:

Leedu päritolu pianisti Gintaras Januševičiuse tähelend algas 2004 aastal peale etteastet Montreal International Musical Competition finaalis. Tuntud muusikakriitik ja ajakirjanik Christophe Huss kirjutab oma „Classics Today“ artiklis: "Gintaras Januševičius liugleb nagu albatross. Tema etteasted olid minu jaoks ebatavalised ilmutused, mis justkui väljusid konkursi raamidest ning ei olnud ei võrreldavad ega mõõdetavad“.

Januševičiuse soolokontserdid on kõlanud kõigis suuremates linnades nii Leedus kui Saksamaal ning pikka nimistusse kuuluvad ka New York, Washington, Rio de Janeiro, Shenzhen, London, Pariis, Moskva, Madriid, Rooma, Viin, Barcelona jt. Samuti on pianist koostööd teinud selliste orgestritega nagu Montreali-, Moskva- ja Shenzhen Sümfooniaorkester, Leedu Rahvuslik- ja Riiklik Sümfooniaorkester ja mitmed teised.

Kontserttegevusele lisaks jagab jagab Gintaras Januševičius alates 2009 aastast oma teadmisi ja kogemusi erinevates meistriklassides ning osaleb rahvusvaheliste konkursside žüriis. Aastatel 2008 – 2015 korraldas Januševičius eduka õppekontsertide sarja „Plathner’s eleven“ tegevust Saksamaal ning on hetkel tegev kunstilise juhi ametis konkursside "Die Hannoversche Börse der Musiktalente", "Einbecker Klavierfrühling" ja klaverimuusika talveakadeemia „Feuerwerk“ töös. Käesoleva aasta suvel pandi tema algatusel alus Baltimaade suurimale klaveriakadeemiale “Klaipėda Piano Masters”.

Lisalugemist:  https://www.facebook.com/GinJanusevicius

ADVENDIKALENDER – KLASSIKA PÄRLID BAROKIST JAZZINI

"Advendikalendri" üllatused andekalt pianistilt Gintaras Januševičius´lt toovad kuulajani 12 maiuspala muusikamaailma tuntud ja tundmata radadelt. Virtuoossed klaveriminiatu

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Rahvusooper Estonia Kammersaal

ADVENDIKALENDER - KLASSIKA PÄRLID BAROKIST JAZZINI

21.12.2017, 19:00 - 20:00

Hind alates: 12 €
Maksimumhind: 16 €
Omadused