Kriisiabikeskuse platvorm

Allikas: Renee Altrov

Kriisiabikeskuse platvorm

Koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga valmis Saaremaa Turunduskoja eestvedamisel valminud online-platvorm Eesti ettevõtete probleemide kaardistamiseks. See aitas esmalt hinnata ettevõtjate seisundit kriisiolukorras ning anda olulist sisendit riigipoolsete abimeetmete välja töötamiseks.

SA Saare Arenduskeskuse juhataja ja projekti koordinaatori Rainer Paenurga sõnul sai idee alguse osalemisest häkatonil "Hack the Crisis" 13.-15.03, kus Saaremaa Turunduskoja initsiatiivil loodi testplatvorm Saaremaa ettevõtjate jaoks. Idee arendati üle-eestiliseks koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga, kuna pilootprojekt näitas ettevõtjate suurt huvi ja vajadust selle järele.

Alates 18. märtsist 4. aprillini oodati nii ettevõtjaid kui ka vabaühendusi, kes teenivad tulu ja pakuvad teenuseid, kriisiabikeskuse veebis täitma ankeeti, mis andis ülevaate nende vajadustest ja probleemidest.

Tänaseks on ettevõtjate seisukorra kaardistus lõpetatud, tulemused on näha siin: 

Ettevõtete küsitlus maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ning Saaremaa Turunduskoja eestvedamisel

Ettevõtjate kriisiabikeskus aadressil kriisiabikeskus.ee tegutseb edasi, pakkudes tasuta veebiseminare mitmesugustel aktuaalsetel teemadel.

Lisainfo:

Rainer Paenurk
SA Saare Arenduskeskus juhataja ja projekti koordinaator
rainer@sasak.ee, tel 55 37 536

Andres Huul
Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige
andres.huul@arenduskeskused.ee, tel 55 572 557Viimati muudetud: 17.04.2020