Koolitused-projektid-tugi

Allikas: Kaspar Orasmäe, Visit Estonia

Koolitused-projektid-tugi

Siia koondame kõik kasulikud lingid koolituste ja valitsuse abipaketist väljapoole jääva toe teemal ning muidugi head algatused.

Kõik Visit Estonia osalusel või korraldusel toimuvad koolitused on leitavad puhkaeestis.ee veebi turismiprofi ürituste rubriigis. Sinna kogunevad ürituste kaupa ka järelvaatamise võimalused.

  • Google jagab globaalselt reklaamiraha pandeemia tõttu kannatanud ettevõtetele. Ettevõtted, asutused, katusorganisatsioonid! Kui olete ise või teie liikmed on teinud turundust Google'i kanalites, kas ise või mõne partneragentuuri kaudu alates 2019. a, siis on lootust tuge saada. Palun pöörduge sel teemal ka oma digiagentuuride poole. Loe edasi.
  • E-poe e-koolitused. Turismiettevõtjate hulgas on palju neid, kes lisaks turismiteenusele pakuvad mõnda omanäolist toodet. Visit Estonia veebitiimi hea sõber Peeter Marvet teeb igal esmaspäeval tasuta koolitusi e-poodide teemal. Videonõu e-poe tegemise kohta jagavad ka maakondlikud arenduskeskused.

Paar teemat kirjalikult koolituse salvestusele lisaks: 

www.raviminfo.ee kaudu on leitavad apteegis müüdavad tooted, sh maskid (kasutades otsingus sõna „mask"). Lisaks võib vajalikku infot leida  www.eas.ee/isikukaitsevahendid

Hetkel on teada, et viirus on tundlik kõrgete temperatuuride suhtes. Samas ei ole veel tõestatud, millise temperatuuri ja toimeaja jooksul võime olla kindlad, et viirus hävib. Terviseameti soovitused on koostatud teaduspõhise kirjanduse alusel, tuleb lähtuda neist. 

Terviseameti poolt heaks kiidetud biotsiidid 

Küsimused olga.gurjanova@terviseamet.ee

  • Tallinna Ettevõtlusamet koondab infot tasuta veebiseminaride kohta: saadaval on nii tulevate kui ka järelvaadatavate veebiseminaride info ning teemade hulgast leiab igaüks huvipakkuva, alates kriisiplaani koostamisest kuni erinevate toetusmeetmete tingimuste ja kasulike näpunäideteni (kasumliku e-poe tegemine, kontaktivaba kullerteenus jpms). Vaata siit.
  • Põnev idee Fääri saartelt oma sihtkoha turundamiseks: iga osaleja saab virtuaaltuuril osaleda läbi saarlase silmade ning mõjutada, mida ja kuhu vaadatakse

Võimalused kriisiajaks peale toetuste

  • Võtke ühendust oma parimate klientidega, kes on lahkunud kurvastusega, et puhkus nii kiiresti läbi sai. Kirjutage neile, tuletage end meelde ja kutsuge enda juurde ajaks, kui reisimine taas võimalikuks saab. Mõned südamlikud e-kirjad teevad vahel palju rohkem imet kui kalli rahaga ostetud reklaam.
  • Kohandage teenuseid eriolukorraga, nii nagu paljud nutikad maaettevõtjad on seda juba alustanud. Näiteks Värksa sanatoorium töötas välja uue teenuse, pakkudes taastusravi viirusest paranejatele. Maapiirkondade turismiettevõtted, kellest osa tegeleb ka väiketootmisega, on asunud oma teenuseid pakkuma kontaktivabalt. Linlased ei pea konutama kitsas korters ega ummistama kõige populaarsemaid matkaradu, häid Eesti elamusi saab kogeda ka privaatselt ja küllaldast ettevaatlikkust appi võttes. MTÜ Maaturism on asunud neid pakkumisi oma kriisilehele koguma.
  • Uurige koostöövõimalusi, sest paljud jäigad kaubaahelad või suurettevõtted võivad olla oma suhtumist muutnud: näiteks hakkas kogustest hoolimata kohalikku talukaupa vastu võtma Selver. Kuni külalisi pole, võib aidata rõhuasetus kohalikule väiketoodangule.
  • Kasutage ära kõiki koolitusvõimalusi, mida ettevõtjad ja sihtkohad praegu üle Eesti tasuta pakuvad. 
  • Liituge Visit Estonia e-õppepõhise koolituskeskkonnaga e-akadeemia. Seal jagame kasulikke materjale, kuidas oma väikest turismiettevõtet arendada ja turundada. Sinna kogume ka infot veebipõhistest tagasisidekeskkondadest. Nii saab hea pildi, milles ollakse klientide arvates tugevad ja kus on veel arenguruumi.
Viimati muudetud: 21.05.2020