Kas sa tead kedagi, kes teaks kedagi, kes poleks kunagi suusatanud?! Väidetavalt pidavat eestlased olema ühed maailma kõige suurematest talvespordi harrastajatest! Pole ka ime, eriti viimaseid lumerohkeid talvesid meenutades.

Põnevust pakub kindlasti räätsamatk. Olgu sihtkohaks lumine mets, külmunud jõed või lumme mattunud rabamaastik: ära unusta fotoaparaati kaasa võtmast! Hea õnne korral ei tule sul ainult loomajälgedega piirduda, vaid saad pilgu heita ka mõne meie suurema või väiksema imetaja argitoimetustesse.

Enamiku suuremate linnade ümbruses on olemas valgustusega suusarajad murdmaasuusatamiseks, samuti kelgutamiseks mõeldud mäed lastele ja tihti ka uisuplats. Kel oskuseid ja osavust enamaks, võiks proovida jääronimist või tali-surfi merejääl. Sama palju adrenaliini pakuvad, ent veidi vähem füüsilist võimekust nõuavad aga erinevad talve-safarid, näiteks ATV või mootorsaaniga.

Ühe uue ja põneva võimalusena on järjest enam populaarsust kogumas ka koerarakendimatkad . Koerarakendimatk võib kesta mõnest tunnist pea nädalani, sellisel juhul ööbitakse metsaonnides ja õhtusöögilauda saavad matkalised täiendada jääaluse kalapüügi käigus.

Juhul, kui plaanid mitmepäevast looduses matkamist, soovitame majutuse aegsasti broneerida: olgu sinu valikuks lõõgastumine spaas, mõni luksuslik mõisahotell, hubane turismitalu või RMK metsaonn, ent vastu pimedat öömaja otsida võib üsna ebamugavaks osutuda. Sobivaid majutusvõimalusi leiad kõigi meie rahvusparkide vahetus läheduses.