Eestis on laialt levinud ütlus „Pole halba ilma, on vaid vale riietus“. Seetõttu ei ole külmemad ilmad kuidagi õigustus või piirang, miks sportimata jätta. Aastaaegade vaheldumine ei lase ühekülgsusel võimust võtta ning lubab vabas õhus tegeleda mitmesuguste spordialadega.

Eesti ametlikud terviserajad on hästi hooldatud ja enamik neist ka valgustatud, mis võimaldab ohutult ja mugavalt sportida õhtupimeduses. Kevadest sügiseni saab jalutada ja metsajooksu teha jalasõbralikul pehmel pinnasel, kombineerides jooksu jõuharjutuste ja venitustega, mida paljudel terviseradadel hõlbustavad abivahendid. Talvel on terviserajad suusatajate päralt, kokku on Eestis üle poole tuhande kilomeetri ettevalmistatud murdmaasuusaradu.

Terviseradadelt saab sageli ka randa põigata. Juba ainuüksi mere lähedus asendab kuurortravi: tolmuvaba puhas jahe õhk toimib loodusliku soolakambrina ja annab kergendust hingamisteede haiguste korral, merekohin parandab tuju ja enesetunnet. Eesti ametlikud rannad on valge liivaga, puhtad ning varustatud laste mänguväljakute ja ronimispuudega, mida saavad harjutusteks kasutada ka täiskasvanud. Kes vaiksemat ja privaatsemat rannapäeva igatseb, leiab linnast pisut kaugemal inimtühje lahesoppe.

Paljud spaad ja puhkekeskused pakuvad võimalusi ühistreeninguks vabas looduses – näiteks jooksu- või kepikõnnitreeninguid terviseradadel või joogatunde rannas päikeseloojangul. Uuri võimaluste kohta lähemalt spaad broneerides. Spaad, puhkekeskused ja matkateenuste pakkujad laenutavad ka spordivarustust.

Tervisespordiga saad tegeleda ka siis, kui randu või terviseradu läheduses pole: jalutuskäikudeks, rattasõiduks ja rulluisutamiseks sobivad kergliiklusteed ulatuvad sageli linnapiiridest välja ning võid minna nii kaugele, kui jalad viivad!

Tervisespordi võimalused Eestis

  • Põhja-Eestis. Head terviserajad on Nõmmel, kus saad nii suusatades kui ka sörkjooksu tehes valida endale sobiva pikkusega marsruudi. Pirital on rand ja terviserajad. Kakumäelt leiad mõnusa madala veega ranna ja mänguala väikeste lastega peredele, samuti terviseraja lähedases metsas. Stroomi rannas saad teha nii metsajooksu kui ka võimelda spetsiaalselt täiskasvanutele disainitud võimlemisalal. Ilus valge liivarand ning hulk sportimisvõimalusi on Narva-Jõesuus, Võsul, Laulasmaal ja Toilas, kus on hea spaapuhkus tervisespordiga ühendada. Suurepärane talispordipiirkond on Kõrvemaa.  
  • Lõuna-Eestis. Lõuna-Eesti trumbiks on maastik, mis sobib väga hästi neile, kes tahavad oma sportlikku vormi intensiivsemalt arendada. Suvel saab minna järskudest küngastest üles-alla kulgevale jalgrattamatkale, talvel teha murdmaasuusatrenni. Terviseradu leiab spaade ja muidugi ka talvepealinna Otepää ümbrusest.  
  • Lääne-Eestis. Lääne-Eesti rannad on tuntud suvise sooja vee poolest. Nagu Põhja-Eestis saab ka siin ühendada rannapuhkuse spaapuhkusega. Spaade lähedal on ka terviserajad. Pärnus ja Haapsalus pakub rannapromenaad maalilist ümbrust  nii romantilise jalutuskäigu huvilistele kui ka tõsistele rattasportlastele. Eraldi tasub märkida Saaremaad ja Hiiumaad, kus on vähe liiklust ning terviseradadel ja kergliiklusteedel saab tõepoolest väga puhast õhku nautida.