Suurem osa spaadest asub Eesti kuurortlinnades, looduskaunites ja rahulikes paikades, kus võid nautida ümbritsevaid vaateid otse saunalaval või mullivannis. Head restoranid, looduslähedus, professionaalsed hoolitsused ja lai valik iluteenuseid muudavad tervisepuhkuse eriti meeldivaks. 

Eestis leiab endale sobiva spaa igaüks

Eestis on üle 40 spaa, millle hulgast saad valida sobivaima, lähtudes sellest, millist turgutust kõige enam vajad.

Ravispaas täpsustatakse uuringutega sinu tervise seisundit ja koostatakse selle põhjal taastumisplaan, millega pakutakse füsioteraapiat, kiropraktikat, ravimassaaže, külma- ja mudaravi, soolakambrit jm tervistavaid protseduure.   

Kui soovid lisaks lõõgastumisele erilist ja luksuslikku atmosfääri, tuleks langetada otsus heaoluspaa kasuks. Sageli tegutsevad need kõrge tasemega spaad mõisahotellides. Suursugune arhitektuur, tipptasemel toit ja keha hellitavad hoolitsused lasevad sul end tõelise aadlikuna tunda.

Perepuhkuseks sobivad kõige paremini spaahotellid, kus on mitmesugused basseiniatraktsioonid, mängunurgad ning lastehoiuteenus.

Kuurortlinnad ühendavad kultuuri ja tervise

Kuurort on läbi aegade olnud koht, kus ühendatakse kasulik meeldivaga: minnakse tervist kosutama, saades samas osa meelelahutusest, seltsielust ja kultuurisündmustest. Eestis on mitu pikkade traditsioonidega kuurorti, kus pakutakse teenuseid lõõgastusest meditsiinilise ravini.

  • Tallinna 6 avalikku randa, spaad, spordiklubid ning selle kõrval keskaegne vanalinn koos Euroopa pealinnale omase moodsa linnasüdamega on hea võimalus ühendada tervistav puhkus mitmekesise aktiivse tegevusega.
  • Haapsalu kaunis puitarhitektuur ja rannapromenaadiga on justkui killuke teisest ajastust. Linna väljapeetud stiil ja rahulik elutempo, eriti talvel, rahustab maha ka kõige suuremad kiirustajad. Tervisepuhkajat ootavad mudaravi traditsioonid ning meelelahutust pakuvad omanäolised kohvikud, kaunid rannad ja kultuurisündmused.   
  • Pärnus on hea suvel, kui linn kannab lausa suvepealinna tiitlit, hea pärast kireva kultuuri- ja ööelu nautimist liivarannas lõõgastuda. Talvel on just spaad need kohad, kus on mõnus olla ja end karastada ka välibasseinis ujudes.   
  • Kuressaare on suurepärane koht, kus võtta aeg maha nii spaades kui randades. Suviti, mil sagimist rohkem, tasub ette võtta päevareis Hiiumaa loodusesse. Külmal talvel pakub põnevust sõit saarele mööda jääteed. Väikesed vahemaad muudavad mugavaks kohaliku looduse ja rannaküladega tutvumise, lisaks toimub Kuressaares rohkelt kultuurisündmusi, nende seas iga-aastased Saaremaa ooperipäevad.
  • Narva-Jõesuud on nimetatud ka Põhjamaade Rivieraks. Sind ootab Eesti pikim, omapärase männimetsaga ääristatud peene liivaga rand, mitu metsikut parki ja üha mitmekesisemaks muutuv väikelinnaelu. Saad valida nostalgilise ravispaa ja moodsama spaahotelli vahel, kus end terviseasjatundjate hoolde usaldada.
  • Värska linn on väike, kuid kuulus mineraalvee ja ravimuda poolest. Segatuna Värska mineraalveega, sisaldab Värska muda maailmas ainulaadsena nahka noorendavat östrogeeni ehk naissuguhormooni, mille protseduure saad nautida ainult Värska spaas. Samuti on Värska paremaid kohti, kus saada osa omanäolisest Seto kultuurist.

Kõigis Eesti kuurortides ja spaades pakutakse tervisepuhkuse juurde iluteenuseid, mille lai valik ja kõrge tase on kuulus ka piiri taga. Tõesti, kui nahapind on hellitatud soolaga, seljavalud välja masseeritud ja liigesed külmaraviga turgutatud, siis miks mitte premeerida end õhtuseks peoks, kontserdiks või restoranikülastuseks uue soengu või põneva maniküüriga?