Linnu- ja loomahuviliste paradiis

Eesti väikesel territooriumil on palju imelist. Eestit läbib suur arktiliste veelindude rändekoridor ning siin asub palju peatumiseks ja pesitsemiseks sobivaid unikaalseid märgalasid. Lindude rändetee üks olulisemaid „tanklaid“ asub Matsalu rahvuspargis. Eesti on tõeline linnuhuvilise paradiis.

Väike elanikkond ja põlised metsamassiivid annavad palju eluruumi ka imetajatele. Suurkiskjate – ilveste, karude ja huntide – asustustihedus Eestis on tõeliselt üllatav.

Rekordiliselt liigirikkad niidud, palju rabasid ja võluv maastik

Eesti käes on niitude liigirikkuse rekord – 76 liiki m2 kohta. Selline rekord on sündinud aastasadade pikkuse niitmise ja karjatamise tulemusena. Paljud taimed kasvavad Eestis oma levikupiiril. Siin on kõrvuti nii jääaja reliktid kui ka uustulnukad.

Põhja-Eesti kõige iseloomulikum loodusmaastik on Põhja-Eesti pankrannik ehk paeklint, mis on otsekui kivine raamat Maa ajaloost. Põhja-Eesti paekaldalt langeb rohkelt jugasid ja joastikke, mille talvised jäälossid võluvad loodusfotograafe. Kivististe rohkus on üllatav nii Lääne- kui ka Põhja-Eesti paekalda ümbruses.

Üks olulisemaid Eesti maastike kujundajaid on olnud mandrijää. Jääaja jäljed on nähtavad nii Põhja-Eestis, Vooremaal kui ka Lõuna-Eesti kuppelmaastikel. Tihti on need paigad seotud legendide ja lugudega.

Looduslike rabade rohkuse poolest on Eesti Kanada ja Soome kõrval kolmandal kohal maailmas. Maaliliste laukasilmadega nõiduslikes rabades võid oma käega noppida murakaid ja jõhvikaid.

Unikaalsed meteoriidikraatrid ja viies aastaaeg

Eesti asub maailma ühes meteoriidikraatrite poolest rikkamas piirkonnaskokku on meil neid kuus. Euroopa noorim suur meteoriidikraater asub Saaremaal Kaalis. Eesti suurim meteoriidikraater Neugrund on kättesaadav vaid sukeldujatele.

Kevadised sulad ja suured vihmad ujutavad üle suurte jõgede luhad – käes on viies aastaaeg. Just siis tasub külastada Soomaa rahvusparki, kus saab kanuuga sõita mitte ainult metsas ja teedel, vaid koguni tubades.

Rabad ja pankrannik, metsloomad ja veelinnud, meteoriidikraatrid ja viies aastaaeg. Eestis on palju põnevat, mida avastada.