Võimsaima linnuvaatluselamuse saad lindude rände ajal, mil näed taevas korraga miljoneid linde. Tänu rahvusvahelise tähtsusega Ramsari märgalade rohkusele ja mitmekesisele maastikupildile on lindude arvukus Eestis tähelepanuväärne – siin võid kohata üle 380 linnuliigi, millest üle 200 siin ka pesitsevad.

Eesti on nähtavate linnuliikide rohkuselt Euroopa teine riik

Linnureisi jooksul nähtavate linnuliikide arvu poolest Euroopas on Eesti Hispaania järel 2. kohal. 7–10-päevaste reiside ajal näeb tavaliselt 180-190, hea õnne korral ka enam kui 200 linnuliiki. Eesti infrastruktuur on linnuvaatlusteks väga sobiv ning vaatlustorne leiad peaaegu igast Eesti nurgast.

Linnuturismihooaeg algab juba märtsis, mil peamiseks magnetiks on Saaremaal talvituv kirjuhahk. Lindude kevadränne kulmineerub mai keskel ja linnuvaatluse hooaeg vaibub juuni keskpaigaks. Sügisränne on tagasihoidlikum, kuid meelitab üksjagu huvilisi Eestisse ka septembris ja oktoobris. Just siis saad kuulata sookurgede rändeparvede võimsaid trompetihääli.

Meil on 6 liiki kotkaid ja pea kõik Euroopa rähniliigid

Tänu suurtele metsamassiividele ja sobivate elupaikade olemasolule on Eestis võimalik näha 6 liiki kotkaid. Siin elab ka 8 Euroopa 9-st rähniliigist. Unustamatu elamuse võib saada nii tetrede ja metsiste mängu vaadates kui ka kakkude varakevadisi huikamisi kuulates.

Kaasaegsed IT-lahendused toovad otseülekande Eesti lindude pesadest ja toimetamistest sulle ka koju kätte. Et saada ülevaade Eesti linnustikust, külasta Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehte.

Kui soovid oma linnuvaatlusreisi elamusterikkamaks muuta, võta kindlasti ühendust vaatlusretkede korraldajatega.

Kuula Eesti lindude hääli: