Eestis on üle 200 loodusliku jõe ning ligikaudu 1500 järve, mis pakuvad lummavaid vaateid. Jõgede ja järvede ääres saad nautida puutumatut loodust, pidada piknikku, püüda kala. Võid veeta aktiivset puhkust kanuu või purjekaga sõites või hoopis kasutada võimalust sõita ajalooliste laevadega – peale mere saad seda teha ka Emajõel või Võrtsjärvel.

Eesti looduslikku jõestikku võib pidada üheks meie väärtuslikumaks loodusvaraks – inimkäsi on muutnud vaid üksikuid jõesänge. Puhas vesi jõuab jõgedesse nii allikatest kui ka pruuniveelistest rabadest.

Joad ja kärestikud, unikaalsed märgalad ja viies aastaaeg

Tutvu jõgedega kindlasti Põhja-Eestis, kus need moodustavad klinti läbides maalilisi kärestikke ja väikeseid jugasid. Võimsaim juga on 8 m kõrgune Jägala juga ja kõrgeim 30 m kõrgune Valaste juga. Eriti põnevaid vaateid pakuvad joad suurvee ajal ning talvel, mil nad on ümbritsetud jääpitsidest ja koobastest.

Lõuna-Eesti jõgedest on kauneimad Euroopas väärtuslike Devoni ajastu liivakivipaljanditega Piusa, Ahja ja Eesti pikim, 162 km pikkune Võhandu jõgi.

Lõuna ja lääne pool on jõed enamasti aeglase vooluga. Emajõe ja Kasari suudmealadel on rahvusvahelise tähtsusega märgalad – olulised lindude pesitsus- ja peatuspaigad.

Soomaa rahvuspargis ei jõua jõed lume sulamise ja suurte vihmade järel vett ära viia. Nii jõuab kätte iga-aastane üleujutus – viies aastaaeg, mil kanuudega saab sõita teedel, metsades ja vahel isegi tubades.

Euroopa suuruselt 5 järv unikaalsete rannikuküladega

Eestis on erakordselt palju järvesid: need katavad ligikaudu 6% Eesti territooriumist. Peipsi järv on Euroopas suuruselt viies. Peale järvede on meil tuhandeid väiksemaid veesilmi ja maalilisi rabalaukaid. Ka Eesti tuntuimas meteoriidikraatris Kaalis asub väike järv. Isemoodi järved on mere lähedal asuvad madalad ja soolase veega rannikulõukad.

Peipsi järve põhjarannikult leiad kindlasti privaatse nurgakese, kus rannamõnusid nautida, sest seal asub Eesti pikim, üle 30 km pikkune liivarand. Järve idarannikul võta aega tutvumiseks piki järveäärset teed asuvate traditsiooniliste vanausuliste küladega.Tule ja avasta meie jõgesid ning järvesid.

Kuula järve- ja jõemaastike hääli: