Ratsakeskustes ja turismitaludes pakutakse huvilistele nii võimalust ratsutama õppida kui ka koos kogenud treener-teejuhiga pikemaid ratsamatkasid ette võtta. Igal aastaajal on meeldejäävaks kogemuseks vankri- ja saanisõidud Eestimaa ilusas looduses või kuninglikud kaarikusõidud linnas ja mõisates.

Head ratsutamisvõimalused algajatele ja lastele

Ratsutamine on tore ajaviide peredele. Paljudes ratsataludes saavad ratsutamist proovida ka väheste oskustega sõitjad. Sellisel juhul jalutab treener hobusega kaasa ja sina saad samal ajal maastikuvaateid nautida. Eelkooliealistele ja algklassides õppivatele lastele sobivad ponid ja väiksemad hobused. Kui oled kogenum ratsutaja, võta osa ratsalaagrist. Paljudes taludes pakutakse ka ratsutamisteraapia võimalusi.

Ratsutades on oluline järgida turvanõudeid. Sobiv ratsarõivastus on soe ja vastupidav. Kindlasti küsi teenusepakkujalt kiivrit. Kõik muu tuleb juba kogemusega.

Eestis on kolm oma hobusetõugu

Kas teadsid, et Pärnu lähedal Toris asub hobusekasvandus, mis on seadnud sihiks alal hoida ja järjepidevalt edasi aretada põliseid Eesti hobusetõuge, keda tuntakse juba 11. sajandist?

Eestis on kolm oma hobusetõugu – tugev ja vähenõudlik eesti hobune, sellest aretatud tori ratsahobune ning suure töötahtega ja energiline eesti raskeveohobune. Eesti hobused on ratsutamiseks sobiva rahuliku loomuga ja nende karjatamine Lääne-Eesti rannikualadel aitab säilitada väärtuslikke rannaniite.