Eestis saad nautida matkamist metsades, rabades, soodes, rannikul ja kultuurmaastikel. Väikese territooriumi kohta on meie maastike mitmekesisus Euroopas ainulaadne.

Matkajana on sul Eestis võimalik:

Eestimaa loodust saad peale jalutuskäikude nautida ka jalgratta- või ratsamatkal. Talvel tule räätsaretkele ja uudista loomade jälgi!

Eestis on tihe matkaradade võrgustik. Meil on palju riigile kuuluvaid matkaradasid, mida hooldab Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK). Enamik neist on 1–7 km pikkused, kõige pikem on 375 km pikkune tervet Eestit läbiv RMK matkatee. Kui rada läbib eramaad, võib seal igaüheõiguse kohaselt liikuda päikesetõusust päikeseloojanguni. Rahvusparkides ja puhkealadel on paljude radade ääres võimalik telkimine, samast leiab ka lõkkekohti. Mitmes kohas saab ööbida ka metsamajakeses.

Matkakaardid ja info nii paberil kui nutitelefonides

Iseseisvalt matkates on piirkondlike trükiste ja nutitelefonide kõrval sulle abiks ka Eesti Kaardikeskuse paberkaardid (1 : 50 000), mida leiab suurematest raamatupoodidest. Kindlasti vaata „Loe lisaks” linke ning küsi täpsemat infot rahvusparkide keskustest, RMK looduskeskustest ja maakondlikest turismiinfokeskustest.

Puhka aktiivselt - loodusvaatlused, matkad ja fotojaht 

Kui soovid loodust lähemalt avastada, pakuvad ettevõtjad sulle palju erinevaid võimalusi nii linnu-, looma- kui ka taimevaatluseks, seiklusi metsades ja rabades ning veematkasid nii merel kui ka jõgedel. Eraldi retked tutvustavad eri piirkondade kultuuripärandit. Väiksemaid matku piirkonnas korraldavad ka majutusettevõtted. Uuri kindlasti teisigi aktiivse puhkuse võimalusi.

Matkama minnes võta kaasa fotoaparaat – isegi kui samu kohti uuesti avastad, tasub tänu nelja aastaaja värvidele alati uuesti fotojahti  pidada.

Nõuanded Eestis matkajale

  • Pea meeles, et enamikul telkimisplatsidel joogivett ei ole.
  • Eestis on kohustuslik kanda helkurit – jälgi, et helkur oleks riiete küljes ning soovitatavalt ka seljakotil.
  • Aita hoida loodust ja võta kogu tekkinud prügi kindlasti ise kaasa.
  • Ettevaatust, laudrajad on libedad!