Parimad kalapüügiks sobivad jõed või järved asuvad keset maalilisi ja põliseid loodusmaastikke, kust võid leida ka karu jälgi või kohtuda koguni põdraga.

Kalapüügi saad edukalt siduda perepuhkusega – naudi paadisõitu ja veeatraktsioone ning puhka maapiirkondade turismitaludes. Eestis püütakse kala aasta läbi – parim aeg selleks on kevad ja suvi. Kui sa pakast ei pelga, proovi kindlasti ka talvist jääpüüki.

Peamised kalad, mida Eesti jõgedest ja järvedest püüda saad, on jõeforell, haug, ahven, latikas, luts, särg, angerjas ning karpkala ja koha. Väikestel metsajärvedel on mõnus õngitseda linaskit

Mine kalale koos kaluriga ja maitse kalaroogi

Lisaks siseveekogudele pakuvad põnevaid võimalusi ka Eesti ligi 4000 km pikkune rannajoon ning meri. Eesti on mereriik ning kalapüük on siin üks põlisemaid ameteid. Kasuta kaluriga merele mineku võimalusi, maitse värsket suitsukala ning rahvustoite räimest ja lestast.

Kui soovid kiiresti erinevaid kalaroogi maitsta, leiad igast Eesti piirkonnast külastajatele mõeldud kalatiike, mille juures saad nii püüda kui ka süüa värsket forelli või karpkala.

Iga aasta veebruaris leiab mõnel järvel aset Kuldkala festival, kuhu kogunevad tuhanded kalamehed. Iga märgistatud kala eest saab autasu ning peaauhinna saab erimärgistusega, nn kuldkala väljapüüdmise eest.

Arvesta kalapüügipiirangutega ja soeta vajalik kalapüügiluba

Ühe lihtkäsiõngega võib Eestis kala püüda ilma kalastusloata. Samas tuleb kindlasti arvestada piirangutega, mis puudutavad püügiaegu, -kohti ja kalaliike.

Teiste kalapüügivahendite kasutamisel tuleb osta kalastusluba, mida saad teha pilet.ee veebilehel või Eesti Posti postkontorites.