Vähemasti on soomlased seda meelt, iga päev sõidavad tuhanded soomlased Helsinkist laevaga Tallinna šoppama.

Mida siis välismaalt tulnud sõpradele-tuttavatele öelda tasub?

Suuremad poed ja ostukeskused on meil avatud 7 päeva nädalas. Väiksemad poed on pühapäeviti suletud - ent ükski suurem linn ei jää inimtühjaks (nagu juhtub mitmes teises Euroopa riigis pühapäeviti).

Aktsepteeritakse kõiki tuntumaid krediit- ja deebetkaarte. Kaardimaksevõimalus on igas suuremas poes olemas, maapiirkondades reisides tasub end aga mõnest suuremast asundusest läbi sõites sularahaga varustada: lisaks kaardimaksele ei ole paljudes kohtades ka sularaha võtmise võimalust.

Paljud Eestit külastanud turistid on meie erilise väärtusena esile tõstnud soodsat antiikmööblit, ikoone, raamatuid (ja raamatuantikvariaate), ehteid, alkoholi, tekstiili, riidest ja puidust käsitööd.

Meie ostukeskused on täiesti Euroopa tasemel - tasuta parklad, valuutavahetuspunktid, pangad, söögi- ja joogikohad on tavalised, ent lisaks pakub enamik suuremaid ostukeskusi laste mängunurki ning tasuta wifit.

Läbi Tallinna vanalinna jalutades, eriti Viru ja Müürivahe tänavatel, leiad lugematul arvul moele pühendatud butiike. Lisaks tuntud rahvusvahelistele brändidele (nagu Armani, Hugo Boss, Fashion Palace, Guess) võid leida hulganisti kohalike disainerite tööd Baltmani, Bastioni, PTA, Ivo Nikkolo ja teistes moemajades.

Müürivahe tänaval Tallinnas asub käsitööturg, kus pakutakse kootud, heegeldatud ja tikitud tooteid. Sealsamas asub ka Katariina käik ning Meistrite Hoov, kust leiad keskaja stiilis töökojad ja saad vaadata, kuidas otse sinu silme all valmivad klaas- ja keraamilised anumad, nahkehistöö ja muudki põnevad asjad.