Kevad ja elu tärkamist sümboliseerivad munad on lihavõttepühade tähisteks kõikjal maailmas – nii ka Eestis. Saksa mõjutustel muutub Eestis üha populaarsemaks kodu kaunistamine šokolaadimunade ning värviliste sulgedega. Selle kõrval hoiavad Eesti pered au sees munade värvimist sibulakoortega ja munade koksimist.

Peale munade rikastavad lihavõtete ajal meie toidulauda Vene õigeusust mõjutatud toidud, nagu pasha ja muud kohupiimamagustoidud, samuti kala.

Peretraditsioonide hulka kuuluvad lihavõtete ajal ka kevadine suurpuhastus, kodu kaunistamine värskete okste, nartsisside-tulpide ja tärkava muruga ning lõbusad üllatused. Kel võimalus oma aeda nautida, saab sel ajal teha esimest kevadist koristust koos okste põletamisega ning paneb tuha sisse küpsema aasta esimesed tuhlid.

Eesti kevadpühade traditsioonidega saab tutvuda Eesti Vabaõhumuuseumis, kus igal aastal peetakse lihavõtte- ja kevadlaata. 

Ilusa ilma korral tasub kaaluda ka toredat päeva Tallinna Botaanikaaias, kus esimesed kevadlilled on juba tärganud ning puud pungades.

Võta aeg maha ja naudi lihavõttepühi Eestis: meie ürituste kalendrist leiad palju toredaid sündmusi nii suurtele kui väikestele. Kindlasti tasub osa võtta ka pühadeaegsetest jumalateenistustest Eesti kirikutes.