Pakri saartele tulles tutvu paekivipaljandite (kõrgeim paekallas on 13 m) ning Põhja-Eestile iseloomulike rannikukooslustega. Huvitav on piirkond ka linnuvaatlejatele. Saartel ja nendevahelises meres on rikkalikult hiidrahne, millest suurimad on ümbermõõduga üle 21 m.

Pakri saared ja nendevaheline mereala moodustavad Pakri maastikukaitseala. Mõlemalt saarelt leiad matkarajad, mis viivad sind kõige nauditavamate vaadeteni.

Pakri saared olid nõukogude ajal täielikult militariseeritud. Seal toimusid õppepommitamised, mille jälgi võib näha veel tänapäevalgi. Endised militaarrajatised on varisemisohtlikud, nendesse siseneda ei ole turvaline.

Suur-Pakrit on demineerijad korduvalt puhastanud, kuid siiani leidub nii maal kui ka ümbritsevas meres lõhkekehasid. Seetõttu on soovitatav Suur-Pakril iseseisvalt liikuda ainult rannaalal. Samuti on ohtlik teha saarel lõket.

Väike-Pakri on lõhkekehadest paremini puhastatud, seal võib julgelt mööda teid ja radu liikuda ning selleks ettenähtud kohas telkida.

Reisimine Pakri saartele

Pakri saartega puudub regulaarühendus, kuid sinna saab minna Kurkse sadama kaudu. Et saartele jõuda, võta ette meresüstamatk professionaalsete matkakorraldajatega või telli merereis.

Soovitused Pakri saarte külastajale

Pakri saari külastades võta kaasa oma joogivesi ja toiduvarud.