Naissaar võlub loodusega – saare ida- ja lõunarannikul on puhta liiva ning looduslike rannaroosidega paradiisirannad. Enamik saarest on kaetud ürgse metsaga, kus juulis saad noppida värskeid mustikaid, augustis-septembris aga pohli. Saarel ringi liikudes uuri ka suuri rändrahne, mille liustikujää Skandinaaviast jääajal kaasa tõi. Kogu saar on looduskaitse all – siin asub Naissaare maastikukaitseala.

Oma asukoha tõttu on Naissaarel läbi sajandite olnud oluline kaitsefunktsioon. Tutvu saarel asuvate kaitserajatiste ning suurtükipatareidega, mis rajati juba Vene tsaar Peeter Suure ajal. Nende eesmärk oli sulgeda kahuritulega ligipääs Tallinnale Soome lahelt. Naissaare lõunaosast leiad mahajäetud nõukogudeaegse miinitehase ladude kompleksi. Pea meeles, et I maailmasõja aegsed rajatised on varisemisohtlikud ja neil võid liikuda vaid omal vastutusel.

Eksootiline kontserdi- ja teatripaik Omari küün võõrustab igal suvel Nargen Festivali ajal kontserte, teatrietendusi ning muid kultuurisündmusi. 

Naissaarel on kolm 10–13 km pikkust matkarada – Militaarrada, Kultuurirada ja Loodusrada. Kõik rajad on viitadega tähistatud. Jalgsimatka asemel võid tellida hoopis giidiga ekskursioone jalgrattal, nõukogudeaegses kastiautos või maasturil.

Avastamist on Naissaarel palju, seepärast plaani külastus mitmepäevaseks. Sadama lähedal on telkimisala, ööbida saad ka kämpingumajakestes ja kõigi mugavustega puhkemajades.

Reisimine Naissaarele

Regulaarne laevaühendus Naissaarega toimub mai lõpust septembri keskpaigani nädalalõppudel ehk reedest pühapäevani. Peale regulaarreiside saab saart külastada ka oma jahi või kaatriga.

Soovitused Naissaare külastajale

Looduse säästmiseks telgi ja tee lõket ainult selleks ettenähtud kohtades ning võta kogu tekkinud prügi endaga kaasa.