Läänemeres asuv 198-ruutkilomeetrise pindalaga Muhu on suuruselt Eesti kolmas saar.

Muhu saarele pääseb kergesti - saarel on praamiühendus mandril asuva Virtsuga ning Väinatamm ühendab Muhut Saaremaaga. Piisavalt külma talve korral saab saarele sõita ka jääteed mööda.

Muhu maastikku peetakse üdini eestilikuks. Saar on koduks rebastele, hirvedele, põtradele ja hulgale lindudele, siin pesitseb isegi kolm haruldast ja majesteetlikku merikotka paari.

Muhumaad iseloomustavad tuulikud, rookatustega majad ning unised kalurikülad. Siin asub puittuulik, mis on üks vähestest töökorras olevatest tuuleveskitest.

Muhu Katariina kirik on üks Eesti vanimaid. Surnuaed on tähelepanuväärne paganliku sümboolikaga trapetsikujuliste hauakivide poolest. Kõige detailsem hauakivi kujutab paganlikku elupuud.

Muhumaa on läbi sajandite arenenud omas tempos ning saare traditsioonid on tuntud kogu Eestis. Kuulsad Muhu mustrid ning populaarsed kadakapuust tehtud suveniirid on rahvakunsti peeneks näiteks.

Igal kesksuvel toimub Muhumaal džässifestival, kus esinevad rahvusvaheliselt tuntud muusikud. Festival meelitab kohale džässifänne igast ilmakaarest.

Saar on ideaalne paik jalutamiseks, ratsutamiseks, kalapüügiks, telkimiseks ja ujumiseks.

Lähemad huvitavad paigad on Saaremaa ja Hiiumaa.