Aegna on väike saar, vaid 3 km², mis võimaldab sellele päevaga ringi peale teha. Aegnal on kolm viitadega märgistatud matkarada, millest pikim on 6,5 km pikk. Matkates saad nautida kauneid rannamaastikke, saare põhjaosa liivarand sobib rannamõnude nautimiseks. Ranna lähistel asub ka maagiline kivilabürint.

Üle terve saare on võimalik tutvuda endiste militaarrajatistega, millest esimesed ehitati juba 1914. aastal. Paarkümmend neist on täna arhitektuurimälestiste nimekirjas.

80% saare pindalast on kaetud metsaga ning on looduskaitse all. Aegna looduse teeb eriliseks suur hulk rändrahne. Suurimaid rahnusid Aegnal saab pidada hiidrahnudeks: need on ümbermõõdult koguni üle 14 meetri, kõrgeim rahn on ligi 4 meetri kõrgune.

Reisimine Aegnale

Hooaeg, mil Aegnat saab külastada, on küllaltki lühike – regulaarreisid toimuvad maist oktoobrini Tallinna Kalasadamast reisilaevaga Juku.

Üks lahedamaid viise Aegnat uudistada on aga kajaki- ehk meresüstamatk. Tallinnas leidub mitu seiklusreiside korraldajat, kes selliseid ühepäevaseid väljasõite pakuvad.

Soovitused Aegna külastajale

Looduse säästmiseks telgi ja tee lõket ainult selleks ettenähtud kohtades.
Kohe sadama lähedal asub joogiveevõtu koht, kus saad oma veevarusid täiendada. Toiduvarud tasub endal kaasa võtta.