Looduskaunid rannad

Pikad valged rannad on Pärnu kaubamärk. Suvel kuuekordistub inimeste arv Pärnus – noored ja vanad, pereinimesed ja seikluste jahtijad suunduvad Pärnusse, et leida Eesti parim ilm ja kõige soojem päike. Kaunis rannapromenaad, ajalooline rannapark basseinide ja purskkaevudega, hubased kohvikud, luksuslikud spaakeskused ja uuenduslikud meelelahutusasutused asuvad kõik kompaktselt rannapiirkonnas. Tegemist ja vaatamist jagub igas vanuses külalistele.

Proovige veesuusatamist, jeti- ja banaanisõitu või võtke lihtsalt päikest ja turgutage end puhtas merevees.

Rohkelt vett ja lõõtsuvat tuult

Pärnumaa rannajoone pikkus küündib 250 kilomeetrini. Huvilised leiavad sealt avastamiseks hulganisti valge liivaga kaetud erarandu, võimsaid männimetsi ja kauneid rannakülasid. Kui tekib kihk külastada mõnda 177-st saarest ja laiust, on seegi võimalik. Lähimateni neist on võimalik ise sõuda, kuid parima kogemuse saamiseks rendi jaht ja tee pikem sõit. Kindlasti väärib külastamist iidsete tavade ja kommetega Kihnu saar, kuhu saab mugavalt Pärnust otse praami või lennukiga.

Veeseiklust võib kogeda ka Pärnust lahkumata – võta ette paadimatk Pärnu jõel, mine jahiga huvireisile või naudi populaarset purjetamisranda.

Spaad ja tervisekeskused

Pärnu on tuntud oma ajalooliste muda- ja spaahoolduste poolest. Juba sajandeid on siia reisitud, et end turgutada ja hellitada lasta. Lisaks traditsioonilistele valikutele võib endale lubada kullamassaaži, šokolaadimaske või soola- ja külmaravi, mis mõjuvad hingele vähemalt sama hästi kui kehale.

Pärnus asub kõik käe-jala juures, mistõttu on lihtne ühildada lõõgastavat spaakogemust kultuurielamuste, rannapuhkuse ja pidutsemisega.

Kui plaanid Pärnusse tulla ajavahemikul juunist augustini, tuleks majutuskohad aegsasti ette ära broneerida. Samas on bussiühendus Tallinna ja Tartuga tihe ja ka ühepäevane väljasõit Pärnusse hea võimalus elamusterohkelt aega veeta!

Rohkem informatsiooni selle kauni kuurortlinna kohta leiad Pärnu linnajuhi leheküljelt ja loomulikult tasub alati sisse astuda kohalikku Turismiinfokeskusesse, kus lisaks linnakaartidele saad head nõu, soovitusi toimuvate ürituste kohta ning täpset infot kõige uue ja põneva kohta, mis Pärnus toimumas!