Külaskäik Viljandisse tähendab rohelust, iidseid puid, võimsa linnuse muljetavaldavaid varemeid, käänulisi munakivitänavaid ja kaunist järve.

Tsivilisatsiooni jäljed ulatuvad Viljandi kandis 500. aastasse enne Kristust. Esimesed kirjalikud märkmed „Viljandi kantsist“ on kirjas al-Idrisi maailmaatlases „Geograafia“.

Hansaaegsed kaupmehed kodunesid Viljandis 14. sajandil – nende vaimu võib jätkuvalt tunda igal aastal juunikuus, kui inimesed riietavad end ajastukohastesse kostüümidesse ning korraldavad laatu, näitusi ja pidusid.

Paljude inimeste jaoks seostub Viljandi pärimusmuusika festivali ehk Viljandi folgiga ning Viljandi kultuuriakadeemiaga. Väike linnake on enamike eestlaste jaoks folkmuusika pealinnaks. Viljandi folk toimub iga aasta juuli viimasel nädalavahetusel ja kestab kokku neli päeva. Selle aja jooksul toimub linnusevaremetes, kirikutes ja teistel lavadel Viljandi maakonnas kokku üle saja kontserdi. Tegu on suurima iga-aastase Eesti muusikafestivaliga.

Viljandi ei meelita aga mitte ainult folkmuusikaga, vaid sobib ka neile, kes armastavad kauneid loodusvaateid, samaaegselt iidset ja tänapäevast atmosfääri ja ööbikulaksutamist täis parke.

Viljandis toimub läbi aasta mitmeid üritusi ja rahvusvahelisi festivale: Vanamuusika festival, Hansapäevad, Noore Tantsu festival, Mulgi ralli, nukuteatrifestival „Teater kohvris“ jne. Alates 1928. aastast toimub iga aasta 1. mail jooks ümber Viljandi järve.

Viljandi järve ääres asuvad tenniseväljakud, kohvikud, mänguplatsid, vettehüppetorn ja paadilaenutus.

Sõida Viljandisse, et külastada näitusi ja etendusi või lihtsalt selleks, et jalutada käänulistel teedel ja nautida linna iidset ajalugu ning õhkkonda.

Viljandi lähistel asuvad Olustvere mõis ja Soomaa rahvuspark.

Kas tead Viljandi paadimehe legendi?

Pikka aega tagasi viis ühel suveõhtul Viljandi paadimees noore tütarlapse üle vee ning armus lootusetult neiu sinistesse silmadesse. Keegi ei tea, mis järvel toimus, kuid teisele kaldale jõudes lehvitas tüdruk paadimehele hüvastijätuks ja lahkus. Paadimees, praeguseks juba vana ja hall, aerutab senini mööda järve, igatsedes taas näha neid kauneid sinisilmi.