Üha keerulisem on leida mõnda eestlast, kes poleks kunagi meie pealinna sattunud. Nii ongi kerge tekkima kujutelm, et kõik on siin nähtud ja kogetud ja elamusi tasub otsima suunduda pigem mujale.

Eesti suurima linnana on Tallinn ühtlasi kõige kiiremini muutuv: arenevad tänavad, renoveeritakse vanu ning ehitatakse uusi maju, kerkivad kaubandus- ja meelelahutuskeskused, kasvavad muuseumid ja teatrid… Siinne mitmekesine kultuurielu ning kontrastiderohke atmosfäär (kus mujal võiksid näha klaasist ja terasest pilvelõhkujat vaatamas üle keskaegsete katuste?), väikesed vahemaad ja kõigi Euroopa pealinna standarditele vastavad tehnilised võimalused meelitavad Tallinnasse igal aastal tuhandeid turiste.

Miks mitte võtta aeg maha ja avastada pealinna uutmoodi – läbi külalise pilgu?

Jaluta Tallinna keskaegses Vanalinnas, külasta Tallinna Loomaaeda ning Botaanikaaeda, naudi luksuslikku õhtueinet mõnes tipptasemel restoranis, lõbutse trendikates ööklubides, ostle suuremates kaubanduskeskustes, tutvu moodsa kunsti muuseumiga KuMu, vaata mõnda ooperietendust või ehk hoopis teatritükki Vene teatris, kasuta juhust spordiklubide ning seiklusparkide külastamiseks, astu läbi laatadelt või tule siia rannapuhkust veetma – võimalusi on uskumatult palju! Miks ka mitte osaleda mõnel ekskursioonil või teha tiir Tallinnale CityTour kahekordse bussi avatud platvormil?

Tallinna Vanalinn

Tallinna keskaegne Vanalinn on maailmas unikaalne tänu oma terviklikkusele ning autentsele hansaliidu aegsele arhitektuurile. Munakivisillutistega tänavad, kitsad käigud, suursugused kirikud, vanad aidad ja linnamüür – vanimad objektid pärinevad 11. Sajandist. Lisaks kaunile atmosfäärile on vanalinn rikas erinevate galeriide, butiikide ning restoranide ja kohvikute poolest.

Moodne Tallinna ärikeskus

Viimastel aastatel on Tallinna siluett kõvasti muutunud – vanalinna punaste katuste ja kirikutornide kõrval püüavad nüüd pilku mitmed terasest ja klaasist kõrghooned. Kesklinnas või selle vahetus läheduses asub mitmeid kõrgekvaliteedilisi hotelle, luksuslikke restorane ja tipp-tasemel konverentsikeskuseid. Siit leiad ka parimad kaubanduskeskused ja sportimisvõimalused.

Taustainfot Tallinna kohta

Ametlikult jääb Tallinna elanike arv 400 000 ja 500 000 vahele ja kaks kolmandikku elanikest on eestlased. Suurimaks rahvusvähemuseks on venelased (ligi kolmandik), neile järgnevad valgevenalsed, ukrainlased ja soomlased. Kõige rohkem kasutataksegi Tallinnas eesti ja vene keelt.

Geograafiliselt asub Tallinn Eesti põhjarannikul, Soome lahe kaldal. Tallinn on lähim pealinn Soomele (Helsingi, 80km), Lätile (Riia, 315km) ja Rootsile (Stockholm, 380km) ning ühtlasi Eesti kõige rahvusvahelisem linn: just siitkaudu jõuab Eestisse enamik väliskülalisi, kas siis lennukiga läbi Tallinna Lennart Meri nimelise rahvusvahelise lennuvälja, laevaga (Soomest, Rootsist ja Lätist) või bussiga (läbi Venemaa või Läti).

Tallinna rannajoon on ligi 50 kilomeetrit pikk ja siia mahub tervenisti 6 avalikku randa: Stroomi rand oma rohkete mänguväljakutega on suursoosik lastega perede seas, Pirita rand on suurim ja tuntuim päevituskoht.

Tihti räägitakse Tallinna kiirest elutempost, meeletust liiklusest ja tohututest rahvamassidest. Reaalne inimtihedus jääb siin aga alla pea kõigile teistele Euroopa pealinnadele. Näiteks Londonis elab ühe ruutkilomeetri kohta viis korda rohkem inimesi, Moskvas kaks korda.

Suurimaks elamurajooniks on Lasnamägi 100 000 elanikuga, Kesklinn – hoolimata oma kesksest staatusest – on koduks aga vaid kolmandikule sellest ehk umbes 35 000 inimesele.

Kohalik ühistransport on üsna hästi välja arendatud ja katab kogu Tallinnat. Meeles tasub pidada aga seda, et suurem osa ühistranspordist lõpetab töö südaööks ning alustab taas alles poole kuue paiku hommikul. Öistel tundidel tasub rõõmu tunda lühikestest vahemaadest ja käia jala või kasutada pigem taksode teenust: ette helistades ja vaid tuntud ettevõtteid usaldades jäävad ka siinsed taksoarved Euroopa keskmisele kõvasti alla.