Rakvere on Põhja-Eestis Soome lahest 20 kilomeetri kaugusel lõunas asuv Eesti suuruselt viies linn. Inimasustuse vanimad märgid Rakveres pärinevad 3.- 5. sajandist.

1226. aastal mainiti Läti Henriku „Liivimaa kroonikas“ iidset Tarvanpea puitlinnust. Pärast Liivi sõda ehitati puitlinnuse varemetele võimas kivilinnus. Linnuse varemetest on tänaseks saanud Rakvere peamine turismiatraktsioon. Seal saab maitsta keskaegseid toite, imetleda keskaegsete relvade näitust, külastada piinakambreid ning proovida kätt vibu laskmises.

Linnuse lähedal kõrgub üks Rakvere sümboleid – Eesti skulptori Tauno Kangro ürgpiisonit kujutav skulptuur nimega Tarvas, mis avati 2002. aastal linna 700. sünnipäevaks. Skulptuur on seitse meetrit pikk ja neli meetrit kõrge ning kaalub umbes seitse tonni. Tarvas on väidetavalt suurim loomaskulptuur Balti riikides. Ürgpiison on iidne karjaloom, meenutades tuhandekilost pulli.

Rakvere on ligitõmbav ja kiirelt arenev huvitava iseloomuga linn. Näiteks on Rakvere kohaks, kus peeti Eesti esimene punklaulupidu. Siin toimub ka rahvusvaheliselt tuntud rokkmuusikafestival Green Christmas. Alates 1994. aastast peetakse Rakveres igal teisel aastal toimuvat teatrifestivali Baltoscandal, mille raames soovivad paljud teatrilavastajad kogeda unikaalset, sõbralikku ja veidi hullumeelset Euroopa väikseima teatrilinna atmosfääri. Pole ime, et linna hüüdlauseks on „Rakvere – väge täis“. Rakvere linnaväljak on ilmselt üks moodsamaid Eestis ja sama saab öelda uue spaahotelli Aqua kohta.

Rakvere on suurepärane koht, kus veeta vaheldusrikas lühipuhkus –  lõõgastuda tervisekeskuses, nautida jalutuskäigul tõelist keskaegset õhkkonda, kuulata teatrikohvikus head jazzmuusikat. Ja seda kõike ühe päeva jooksul!

Mida Rakveres teha ja näha: