Otepää – tuleneb eestikeelsest sõnapaarist „karu pea“ – sai oma nime karu pead meenutanud  linnamäe järgi. 1224. aastal alustas piiskop Hermann Otepää kivilinnuse ehitamist, mis oli teadaolevalt esimene telliskivilinnus Eestis.

Otepää on Eesti talvepealinn ja tuntuim talispordikeskus Balti riikides, suvisel ajal aga looduse nautijate Meka!

Suvel avaneb võimalus matkata Otepää looduspargi radadel ning nautida rulluvate küngaste ja järvedega maastikku, romantilisi ja käänulisi külateid ning väikeseid järvesilmu ja jõekesi. Tehvandi ja Harimäe vaatetornidest avanevad fantastilised vaated, lisaks kuulub Tehvandi vaateplatvorm K90 hüppemäe kompleksi. Talvel on harukordne võimalus jälgida tornist suusahüppeid.

Aktiivse puhkamise võimalused on siin piiritud. Suve võib lihtsalt ka Pühajärve, Eesti ühe ilusaima järve, kallastel nautida. Aastast 2000 on siin esimene järve rand Eestis, mis sai sinise lipu märgistuse, tähistamaks puhast ja hoolitsetud ranna-ala.

Üleloomulikesse jõududesse uskujad peaksid kindlasti külastama Otepääl asuvat energiasammast, mis püstitati energeetilise välja tähistamiseks. Usutakse, et selles piirkonnas kasvavad iidsed tammed annavad suure energialaengu ja tugeva tervise.

Talvel on Otepää tõeline talisportlaste paradiis. Siin leidub radu nii murdmaasuusatajaile, mäesuusa- ja lumelauafännidele, mootorkelguga kihutajaile,snowtuubitajaile,kelgutajaile kui ka lumisel maastikul matkajaile.

Professionaalsed sportlased tunnustavad aastaringse treeningukeskusena Tehvandi Spordikeskust  ning juba üle poole sajandi on Eesti harrastussportlaste lemmikpaigaks olnud  Kääriku . Otepää ja selle lähiümbrus on Eesti olümpiavõitjate Andrus Veerpalu ja Kristina Šmiguni treeningu- ja elukohtadeks.

Kui oled küllastunud rahvarohketest spordiüritustest, võid alati suunduda turvalisele matkale Otepää maalilisel maastikul. Siin on kokku ligi 90 km erinevaid liikumisradu. Mistahes aktiivse tegevusega sa rinda ei pista - alati mõjub kosutavalt üks ehtne suitsusaun mõnes piirkonna turismitalus.

Otepää on ideaalne sihtkoht aktiivseks puhkuseks.